Takie pieniądze trudno sobie wyobrazić nawet w banku. Społecznościowe imperium Marka Zuckerberga warte jest 41 miliardów dolarów – wylicza firma SecondMarket Inc. Przeliczcie to na złotówki!:)

Od Facebooka droższe są tylko Amazon.com i ukochane Google.com. Amazona wyceniono na blisko 75 miliardów zielonych a Google’a na ponad 190 miliardów. To naprawdę zawrotne kwoty i trudno sobie nawet wyobrazić, w ilu walizkach pomieściła się taka góra pieniędzy. Na pewno starczyłyby na cały sezon grzewczy w jednej z Polskich elektrowni węglowych. Można by nimi rozpalać.

SecondMarket Inc. to platforma sprzedaży akcji nie notowanych na giełdzie. Eksperci podkreślają jednak, że w przypadku firm, które nie są spółkami publicznymi, wyceny powstają na podstawie szczątkowych i niejawnych informacji – są więc mocno szacunkowe – donosi serwis tvn24.pl.

Warto dodać, że znowu pojawiają się plotki o rychłym wejściu Facebooka na giełdę. Znawcy tematu uważają, że Zuck wstrzyma się z publiczną emisją akcji co najmniej do 2012 roku. Pieniędzy na inwestycje mu nie brakuje.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Ile naprawdę wart jest Facebook?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *