Pracownicy Fejsa dwoją się i troją żeby ustrzec użytkowników portalu przed całą masą zagrożeń. Mnóstwo aplikacji wysysa z portalu cenne dane użytkowników. Zdjęcia, dane osobowe i numery telefonów mogą być później w dowolny sposób wykorzystywane przez spamerów i hakerów.

Oto pięć prostych sposobów na uchronienie się przed fejsbukowymi zagrożeniami:

1. Zrozumieć fejsbukowy system bezpieczeństwa i z niego korzystać. Większość użytkowników portalu nie może połapać się w fejsbukowej prywatności. A wystarczy po prostu pochylić się nad jej ustawieniami. A później ograniczyć dostęp do wszelkich informacji dla nieznajomych. I życie stanie się lżejsze.

2. Nie zapraszać setek osób do grona znajomych. Facebook to nie konkurs na największą liczbę przyjaciół. Przed zaakceptowaniem zaproszenia należy zastanowić się, czy kolega taki a taki jest godny zaufania.

3. Uważać na spamerskie aplikacje. Hakerzy używają setek trików w celu wyłudzenia prywatnych informacji. W tym celu preparują aplikacje, których instalacja wymaga zgody na dostęp do prywatnych danych i publikowania na tablicy. W ustawieniach prywatności można skasować niechciane aplikacje.

4. Nie pisać i nie publikować bzdur. Fejsbukowa ściana to nie prywatny folwark. Znajomi nie muszą być informowani o problemach rodzinnych a szef nie powinien czytać o kacu swojego podwładnego. Tu obowiązuje zasada: Kilkanaście razy się zastanów, zanim raz coś napiszesz.

5. Nie robić niczego, co może być wykorzystane przeciwko Tobie. Nie ma takiego fejsbukowicza, którego wszyscy kochają. Złośliwcy chętnie wykorzystują informacje, które mogą skompromitować nielubianą osobę. Na portalu swoje konta maja także złodzieje. Dla nich informacja o wyjeździe użytkownika na dwutygodniowe wakacje jest na wagę złota.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Jak chronić swoje konto na Facebooku?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *