Cyberprzestępcy kochają Facebooka i bezczelnie mamią naiwnych użytkowników portalu. Wcisną userom każdy kit, by zachęcić ich do klikania.

Jak działają oszuści na popularnym Fejsie? Z lubością wykorzystują socjotechnikę i za wszelką cenę chcą skłonić użytkowników do instalowania śmieciowych aplikacji, zapraszają ich do wzięcia udziału w wydarzeniach, zakładają fanstrony “must see” – farmy fanów, oferują darmowe prezenty. Wszystko to jedna wielka ściema.

Atak cyberoszustów na Facebooku składa się z trzech etapów. Jakie to etapy i ilu użytkowników społecznościowi kłamcy są w stanie nabrać w ciągu kilku godzin? Sprawdźcie na infografice przygotowanej przez Commtouch.

I pomyśleć, że każdego dnia Facebook blokuje miliony złośliwych linków…

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

6 Replies to “Jak oszuści wykorzystują użytkowników Facebooka?

  1. Fejs to nic innego jak podstępny złodziej danuch osobowych i w wielu przypadkach-niestety tożsamości. Dale naiwniacy udostępniajcie wszystko co macie na temat Waszych rodzin oraz siebie samych,nie za rok, dwa lub trzy ale za dziesięć, dwadzieścia i w górę lat komuś to się przyda i skutecznie to wykorzysta :))))

  2. Informatyk – dokładnie! No ale widzisz, naiwnych nie sieją. Dodam, że pod tym Fejsem podpiął się jakiś Badoo i prosi o podanie loginu i hasła do skrzynki mailowej. No wiecie ludzie, załamka! Daj komuś nieograniczony dostęp do twoje skrzynki i licz na cud, że nie zechce tego wykorzystać… Rety, jak bardzo ludzie są bezmyślni a nawet głupi, normalnie głupi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *