Po miesiącu testów Facebook udostępnił komunikator internetowy dla Windowsa. Facebook Messenger umożliwia kontakt ze znajomymi z portalu społecznościowego bez konieczności uruchamiania przeglądarki internetowej. Desktopowy klient Facebooka jest uzbrojony w czat i Tickera – przypomina TechCrunch.

Facebookowy komunikator dla Windowsa możecie pobrać tu: http://dragon.ak.fbcdn.net/cfs-…

Póki co Messenger nie umożliwia rozmów wideo, lecz można się spodziewać, że w najbliższej przyszłości komunikator zostanie wzbogacony o taką funkcję.

Co warte podkreślenia Messenger może zagrozić innym komunikatorom internetowym, np. popularnemu w Polsce Gadu-Gadu. Szacuje się, że polski komunikator ma ok. 6 mln aktywnych użytkowników zaś z “polskiego” Facebooka korzysta 7,5 mln internautów. Czy przesiądą się na Messengera? Czas pokaże.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

9 Replies to “Facebook Messenger dla Windowsa już dostępny

  1. a nie jest ten sam problem co w FB messenger na smartphony? że się wylogować nie dało. Mógłby ktoś napisać jak z tym idzie?

  2. Ja używam Palringo w wersji na telefon i na PC, mam facebook-chat, gg, msn , gtalk i parę innych 🙂 polecam

  3. A co to za nowość?? przecież wiele multikomunikatorów już może obsługiwać facebook’a jako jeden z protokołów komunikacji. Sama aplikacja przypomina facebook’owy czat – mam podejrzenia, że to tylko małe okienko, do którego został wrzucony skrypt z przeglądarki – lipa totalna…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *