Hodowcy fanów nie dają za wygraną i próbują uwiarygodnić swoje kanty. Tuż po naszej publikacji o złodziejskiej fanstronie, której moderator rzekomo rozdaje maski Guya Fawkesa za “lajki”, na farmerskim fan page’u pojawił się regulamin promocji.

To nic innego jak kalka konkursowych regulaminów, trochę przerobiona i podrasowana: “Organizatorami i fundatorem nagród w konkursie “Semia & Paul” (zwanym dalej “Organizator”) jest profil Semia & Paul” – uroczyście informują inicjatorzy całej akcji. A Wy spróbujcie wykopać w sieci firmę o podanej przez nich nazwie. Powodzenia.

Mało tego. Moderatorzy twierdzą, że portal Marka Zuckerberga jest spółką akcyjną: “(…) strony i inne narzędzia internetowe udostępniane za pośrednictwem sieci Internet, będące własnością Grupy facebook.pl S.A.” – to fragment regulaminu. Brawo.

Ale najlepsze jest to: “Osoby krytykujące lub wmawiające, że ten konkurs to bzdura, są automatycznie wycofywane z konkursu” – czytamy w regulaminie. Jaka szkoda, że nie będziemy mogli zagrać o maskę Guya Fawkesa. Ubolewamy nad tym faktem, drodzy hodowcy fanów.

I po raz kolejny przypominamy: Nie “lajkujcie” żadnych stron, których moderatorzy obiecują setki tysięcy nagród. To ewidentny kant. Nie dajcie się sprzedać na Allegro.

Więcej w temacie tu: https://www.fejsik.pl/Maski-Anon…

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

5 Replies to “Jak uwiarygodnić oszustwo na Facebooku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *