Społecznościowy gigant coraz lepiej radzi sobie na polskim podwórku – wynika z najnowszego Megapanelu. Podczas gdy Facebook zyskał w listopadzie 2011 roku ponad pół miliona nowych użytkowników, serwisowi NK.pl (dawniej – Nasza-klasa) przybyło ich tylko 177 tys.

Obie społecznościówki zajmują w zestawieniu najpopularniejszych w Polsce witryn niezmiennie te same miejsca – Facebook jest w połowie stawki, zaś NK.pl okupuje miejsce 9.

Ranking grup witryn i witryn niezgrupowanych według zasięgu miesięcznego – Megapanel PBI/Gemius listopad 2011:

1. Grupa Google – 17 558 941 RU
2. Grupa Onet.pl – 13 556 743 RU
3. YouTube.com – 12 968 238 RU
4. Grupa Wirtualna Polska – Orange – 12 380 758 RU
5. Facebook.com – 12 346 584 RU (w październiku 11 808 819 RU)
6. Grupa Gazeta.pl – 11 915 735 RU
7. Grupa Allegro.pl – 11 625 502 RU
8. Grupa Interia.pl – 11 418 277 RU
9. Grupa NK.pl – 11 238 434 RU (w październiku 11 060 798 RU)
10. Grupa O2.pl – 9 967 271 RU

Póki co nic nie wskazuje na to, by polska społecznościówka miała wypaść z pierwszej dziesiątki. A już na pewno nie w kolejnym Megapanelu. Sytuacja może się natomiast zmienić w pierwszych rankingach z 2012 roku.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

28 Replies to “Facebook zżera Naszą-klasę (Megapanel)

 1. A ja nie mam ani jednego ani drugiego i jakoś żyję… baaa … nawet posiadam realnych znajomych z krwi i kości xD

 2. I co się dziwić? Na NK nic się ostatnio nie dzieje, portal nadal wygląda jak gazetka reklamowa z marketu, po wejściu na stronę główną mam codziennie setki wiadomości, że ktoś gra w jakąś durną grę i potrzebuje drewna albo klucza, zaś ci znajomi, którzy zostali, codziennie wrzucają tam zdjęcia swoich bachorów… Na FB przynajmniej coś się ciekawego dzieje, każdy wrzuci coś fajnego i śmiesznego i nie ma tylu nachalnych reklam…

 3. Bo właściciele nk to d*bile. Mieli fajny pomysl, zeby odszukiwac znajomych ze szkoly. To przemianowali na zj*bana spolecznosciowke typu facebook, nk-miejsce spotkan? Co to k*rwa jest?

 4. Wypisałam się z NK 1,5roku temu.Kiedyś strona główna zawierała tylko to,czego potrzebowałam,żeby odnaleźć przyjaciół z dawnych lat.I to było fajne.Teraz jest tam mnóstwo chłamu,który wkurza jak tylko wejdziesz na stronę.No i te nowe pomysły szefostwa nk z szafowaniem naszą prywatnością.Mafia jak się chce się kogoś pozbyć-podrzuca mu zdechłą rybę.Jak sie pojawił śledzik-spasowałam.Nie mam czasu na takie pierdoły.

 5. A Facebooka też mam gdzieś.Nigdy z niego nie korzystałam,bo wirtualnych pseudoprzyjaciół mi nie potrzeba.Szkoda mi tych otumanionych ludzi,marnujących tyle czasu dziennie na coś,co jest fatamorganą mielących ozorów.W rzeczywistości nic wartościowego za tym się nie kryje.Faktycznie,lepsze piwo na świeżym powietrzu z kumplami.

 6. mam fejsa. założyłem go tylko po to żeby wiedzieć co sie dzieje na uczelnii i do tej pory sprawuje sie to znakomicie

 7. ale wiekszosc osob, ktore ma n-k juz z niego nie korzysta, od kiedy wszyscy przeszli na Facebook’a, tylko “trzymanie” n-k , a nuż może ktoś coś napisze czego nie ma na fejsie, może jakieś spotkanie klasowe,szkoda kasowac, na n-k mozna klasy oblukac itp

 8. ale wiekszosc osob, ktore ma n-k juz z niego nie korzysta, od kiedy wszyscy przeszli na Facebook’a, tylko “trzymanie” n-k , a nuż może ktoś coś napisze czego nie ma na fejsie, może jakieś spotkanie klasowe,szkoda kasowac, na n-k mozna klasy oblukac itp, ale prawdę mówiąc ten portal jest na wymarciu

 9. Kretyni o ilorazie inteligencji porównywalnym z amebą interesują się Facebookiem – rośnie pokolenie przygłupów .

 10. Ignorując takie portale wywieramy prawdziwą presję na korporacje. Chodzenie w maskach i protesty na ulicach tylko ich śmieszą.

 11. można być tu i tu ,i wcale nie zajmuje to wiele czasu ,,,,pozwala skontaktować sie i zobaczyc co u znajomych ? przesłać info ,życzenia itp ,,,krótko i na temat ,bez zaśmiecania własnego i cudzego profilu ,,,,ja popieram NASZYCH a więc nk

 12. kto nie chce nie wpisuje się ,to logiczne i nie trzeba obrażąć innych ,przydałoby się więcej zyczliwości i kultury

 13. “mati mam gdzieś Facebooka i nk” i 6 osób z facebooka to lubi… czy jest potrzebny jakiś komentarz??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *