Prowadzić samochodu po pijanemu po prostu nie wolno. Mieszkańcy Evesham w Stanach Zjednoczonych mają jednak kolejny powód, dla którego nie siądą za kółkiem po spożyciu alkoholu. Tamtejsza policja zamieści na swoim fanpejdżu zdjęcie przyłapanego na gorącym uczynku kierowcy wraz z jego danymi osobowymi!

Fanstrona ‘Evesham Township Police (NJ)’ http://www.facebook.com/pages/M… pełna jest zdjęć rzezimieszków, kryminalistów i wywrotowców. Na policyjnym fanpejdżu swój kącik mają złodzieje samochodów, kieszonkowcy, gangi. A teraz jeszcze dołączą do nich pijani kierowcy.

Działanie policjantów z Evesham z pewnością przyczyni się do zmniejszenia liczby nietrzeźwych kierowców. Jednak czy publikowanie ich wizerunków na Facebooku nie zniszczy przyłapanym na gorącym uczynku życia? Do fotografii dostęp mają przecież miliony użytkowników portalu.

Eksperci uważają, że umieszczanie w fejsbukowej galerii takich zdjęć wraz z danymi osobowymi może stanowić naruszenie prywatności. Policjanci z Evesham nie zamierzają jednak z pomysłu rezygnować.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Jechałeś na podwójnym gazie? Policja umieści Twoje zdjęcia na Facebooku!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *