Sojusz Gejów i Lesbijek Przeciwko Zniesławieniu GLAAD ( The Gay and Lesbian Alliance Against Defamation) nawiązał współpracę z Facebookiem. Dzięki niej homofobiczne komentarze i wpisy będą usuwane. Facebook obiecał również zaostrzyć monitoring wypowiedzi wewnątrz portalu.

Zarząd Fejsa zdecydował się na taki krok po serii samobójstw nastolatków, którzy spotkali się z szykanami na Facebooku za ich orientację seksualną. W zeszłym tygodniu do GLAAD wpłynęło 1,8 tys. skarg na użytkowników Facebooka, którzy umieszczają obraźliwe dla gejów i lesbijek wpisy.

Czarę goryczy przelała reakcja użytkowników na profilu wydarzenia R.I.P. In memory of the recent suicides due to gay abuse, wear purple, które znajdziecie pod tym linkiem: http://queerfresno.com/2010/10/…

Event zawiera apel o to, by 20 października userzy Fejsa założyli fioletowe ubrania w celu upamiętnienia śmierci osób, które przez prześladowania popełniły samobójstwo. Wydarzenie zyskało ponad 20 tys. uczestników. Niestety, przykuło też uwagę homofobów, którzy umieszczali na stronie eventu wiele obraźliwych wpisów. Zdarzały się też komentarze ze zdjęciami.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Jesteś homofobem? Dostaniesz bana na Fejsie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *