To nie dziennikarze zadają najostrzejsze pytania polityczne, lecz…blogerzy. Często jednak pozostają one bez odpowiedzi. Nie tym razem: Już dziś najbardziej znani wrocławscy blogerzy przepytają Rafała Dutkiewicza podczas konferencji Social Media Day, która odbędzie się w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

To kolejna odsłona zapoczątkowanego w czerwcu cyklu konferencji poświęconej social mediom. Tym razem, z powodu zbliżających się wyborów samorządowych, o otwartej komunikacji politycznej w serwisach społecznościowych.

– Święto mediów społecznościowych jest każdego dnia: na Facebooku powstają nowe grupy poparcia lub kontestacji, wpis z Twittera trafia na czerwony pasek telewizji informacyjnych, zdjęcie z nk.pl – na czołówki gazet. Dzięki lubię to – nasze życie stało się głosowaniem, które trwa cały czas – mówi Szymon Sikorski, prezes stowarzyszenia Open Gov, promującego otwartą komunikację w polityce.

Idea otwartej komunikacji w polityce i Open Gov zakłada, że obywatele, dzięki social mediom, są nie tylko odbiorcami efektów, lecz współuczestnikami procesu sprawowania władzy. W ten sposób – dzięki internetowi – tworzy się społeczeństwo obywatelskie, które ma realny wpływ na rzeczywistość pozainternetową.

Podczas konferencji Social Media Day odbędzie się także premiera Lubczasopism – nowego projektu platformy publicystycznej Salon24.pl. Serwis ten wrocławianom przedstawi Igor Janke.

To właśnie blogerom z Salonu24 Jarosław Kaczyński udzielił pierwszego wywiadu
w kampanii wyborczej. Wcześniej z blogerami spotykał się także premier Donald Tusk. Teraz – jako pierwszy prezydent miasta – zdecydował się na to Rafał Dutkiewicz. Pytania będą mu zadawać Paweł Andrzejczuk, autor bloga Wrocław z wyboru, a także Paweł Rybicki – Rybitzky i Łukasz Medekasza z 5władzy.

Konferencja Social Media Day odbędzie się już dziś o godz. 17.00 w Sali Wielkiej Zachodniej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Joliot-Curie 15.

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na http://facebook.com/smdaypoland i http://socialmediaday.tumblr.co… . Udział w konferencji jest bezpłatny, a swoją obecność można potwierdzić na fanstronie wydarzenia na Facebooku.

Dowiedz się więcej na temat Konferencji Google I/O.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *