488 milionów mobilnych użytkowników to nie przelewki. Nic więc dziwnego, że Facebook podrasował mobilną wersję społecznościowego podwórka. Zmiana jest zauważalna na pierwszy rzut oka – zdjęcia wyświetlane w komórkowym News Feedzie są teraz gigantyczne – donosi TechCrunch.

A dokładnie – co najmniej trzykrotnie większe. W poprzednich wersjach mobilnego Facebooka w strumieniu Aktualności wyświetlane były miniaturki zdjęć, obecnie kadry są wyświetlane w praktycznie takiej skali, jak w przypadku “stacjonarnego” Fejsa.

Według ekspertów lifting mobilnego Facebooka to kalka rozwiązań znanych z serwisu Instagram – tam fotografie zawsze były wyświetlane w pełnym rozmiarze. Mark Zuckerberg pełnymi garściami czerpie ze swojego nowego zakupu. Choć według naszych najlepszych informacji transakcja nie została jeszcze sfinalizowana.

Nowy mobilny Facebook potrzebuje szybkiego internetu – duże kadry nie pociągną na byle jakim połączeniu. Ale na Wi-Fi można hulać bez problemu, o czym przekonali się nasi koledzy z redakcji Pejcza http://pej.cz/Mobilny-Facebook-… .

Przenośną wersję Fejsa znajdziecie tu: https://www.facebook.com/mobile

Tylko się nie zakrztuście!

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Jeszcze lepszy mobilny Facebook”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *