Facebook w środę uruchomił kanał informacyjny.  Opcja ”Pages Feed” jest dostępna dla wszystkich użytkowników.

Nowa funkcja jest tak, zwanym generatorem treści ze stron, które polubiliśmy. Wchodząc w opcję wyświetlają nam się wszystkie aktywności jakie zostały opublikowane przez właścicieli kont i fanpagey, z którymi jesteśmy powiązani.

Filtr nie wpływa na główne treści, jest oddzielnym kanałem, na którym widzimy wszystkie aktywności ze stron. Wcześniej to Facebook na podstawie, wymyślonego przez siebie algorytmy, dostarczał nam newsy z polubionych stron. Jednak wiele osób miało o  to pretensję, gdyż nie wszystkie informacje docierały do facebookowiczów. Dopiero po wykupieniu reklamy 100% wiadomości było publikowanych na ścianach.

Po ostrej krytyce użytkowników (m.in. sprawa Marka Cubana z Dallas Mavericks) Facebook postanowił zmienić sposób informowania o aktywnościach. Teraz nie umknie wam żaden nowy post waszych przyjaciół czy ulubionych marek. Wszystko zobaczycie na kanale informacyjnym.

Zadowoleni? My tak, nic ciekawego nam teraz nie powinno umknąć, chyba, że kanał jeszcze nie jest doskonały i ponownie będzie nam wybierał informację. Miejmy nadzieję, że tak nie będzie.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *