Spamerzy w dalszym ciągu szukają frajerów na Facebooku. Dopiero co pisaliśmy o złodziejskich konkursach na FB https://www.fejsik.pl/Spamerskie… , a na portalu wystartowała nowa zabawa dla naiwnych użytkowników. Można znów wygrać bluzy z logo Facebooka. Kreatywność na poziomie. Sześciolatka.

Mechanizm działania oszustów się nie zmienił. W dalszym ciągu trzeba polubić fan page i spamować innych. Przypomnijmy, jak to działa:

“Należy polubić stronę partnerską – OFICJALNEGO i JEDYNEGO organizatora polskiej wersji konkursu. Kliknąć ‘Wezmę udział’ na stronie wydarzenia. Zaprosić WSZYSTKICH swoich znajomych i udostępnić wydarzenie na ich tablicy (system w ten sposób zweryfikuje wszystkich uczestników, to BARDZO WAŻNE). Wreszcie napisać na tablicy wydarzenia ‘Biorę udział’ oraz rozmiar PO MYŚLNIKU (system sam zapisuje rozmiary dla poszczególnego uczestnika – to BARDZO ISTOTNE)” – wciskają kit złodzieje “lajków”.

Ale najlepsze są nagrody, gdyż: “Nagrody rozesłane zostaną pośród pierwszych 400.000 użytkowników (w przypadku bluz z logo FB – od red.), 5 dni roboczych po ukończeniu konkursu. Informacja o dacie ukończeniu konkursu zostanie wyznaczone przez organizatora i rozesłana będzie do wszystkich uczestników” – czytamy na stronie jednej z nowych inicjatyw dla naiwnych.

Co ciekawe użytkownicy FB znów dają się nabijać w butelkę i wykonują polecenia oszustów: “lajkują”, spamują znajomych, udają Greka.

Jak rozprawić się z kantami na FB?

Jeśli ktokolwiek zaprosi Was do wzięcia udziału w podobnym wydarzeniu wejdźcie na polecaną stronę, a na dole kliknijcie zakładkę “Zgłoś wydarzenie” i zaznaczcie kratkę “Spam lub oszustwo”.

I jeszcze jedno. Brawa należą się twórcom wydarzenia ‘DARMOWE SZTABY ZŁOTA NAZISTÓW DLA PIERWSZYCH 3000000000000 OSÓB’ https://www.facebook.com/event.… . To jawna kpina z facebookowych oszustów. Brawo za spam na poziomie! 🙂

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

8 Replies to “Kolejne konkursy oszustów. Nie badź naiwny!

  1. Jeju, żeby nie domyślić się ironii wydarzenia o złocie nazistów trzeba mieć chyba intelekt ameby…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *