Na Facebooku ( a także innych mediach społecznościowych) pojawił się tajemniczy profil Kompletnie Zielony Mikołaj. Codziennie pojawiają się na nim zdjęcia gwiazd, znanych osób ze znaczkiem Jestem z Zielonym Mikołajem. Wśród nich są już m.in. Anna Dereszowska, Justyna Steczkowska, Cezary Pazura, Irena Santor, Grzegorz Turnau, Patrycja Markowska, Michał Żebrowski, Anna Cieślak, Daniel Olbrychski, Małgorzata Socha, Łukasz Zagrobelny, Marta Żmuda Trzebiatowska i inni.

O co chodzi? Zielony Mikołaj na razie nie ujawnia swojej tożsamości. Kim jest, do kogo przyszedł, dlaczego jest zielony, a zamiast pasa ma koło ratunkowe, okaże się 5 grudnia w czasie happeningów zorganizowanych w Krakowie i Warszawie.

Wtedy też przyjaciele Mikołaja przypomną, że w czasie tegorocznej powodzi ucierpiało tysiące osób. Wiele z nich nadal nie ma dokąd wrócić, nie mają swoich domów, ani stołów przy których mogliby zasiąść, a przecież zbliża się Boże Narodzenie…. Wśród ludzi, których dotknęła powódź są osoby chore i niepełnosprawne.

Za sprawą Zielonego Mikołaja chcemy zachęcić do zrobienia prezentu w postaci SMS, ale chcemy też namówić ludzi do tego, aby nie czekali wyłącznie na czerwonego Mikołaja, który przynosi prezenty, tylko sami starali się kogoś obdarować. Aby stali się Zielonym Mikołajem, który przynosi nadzieję i rzucili koło ratunkowe, komuś kto potrzebuje pomocy. Krótko mówiąc chcielibyśmy ludziom przypomnieć ile jest radości w dawaniu! Liczymy na to, że naszą ideę podzielą ludzie, którzy mają już dosyć komercji, plastikowych mikołajków, sztucznych choinek i sztucznej atmosfery – mówią organizatorzy akcji.

Zakumplujecie się z Zielonym Mikołajem? Znajdziecie go tu http://www.facebook.com/pages/K…

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Kompletnie Zielony Mikołaj – fajna akcja charytatywna z gwiazdami”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *