Eden Abergil, była żołnierka izraelskiej armii, zamieściła na swoim fejsbukowym profilu zdjęcia z wojska. Izraelka pozowała do nich na tle palestyńskich więźniów, którzy mają związane ręce i zasłonięte oczy.

Eden Abergil nie widzi jednak w swoim zachowaniu niczego nadzwyczajnego: – Co w tym złego? Na zdjęciach nie ma przemocy, nie ma braku szacunku. Po prostu zrobiłam sobie zdjęcie z więźniami w tle – powiedziała izraelskiej rozgłośni radiowej. Ciekawe podejście do zawodu.

Rzecznik Autonomii Palestyńskiej Ghassan Khatib stanowczo potępił zachowanie panny w mundurze. – To pokazuje mentalność okupanta, bycia dumnym z poniżania Palestyńczyków – powiedział w wydanym oświadczeniu Khatib.

Czy Eden Abergil zostanie ukarana? Prawdopodobnie nie bo zakończyła już swoją służbę wojskową. Palestyńczycy podkreślają, że zdjęcia na Facebooku zostały umieszczone dla żartu. Sugerują to komentarze pod nimi. – Ciekawe, czy on ma Facebooka – podpisał jedną z fotografii znajomy panny w mundurze. Izraelska armia potępiła incydent.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Kompromitacja izraelskiej armii na Facebooku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *