WikiLeaks przebiło samego Antoniego Macierewicza. Na portalu ktoś anonimowo zamieścił http://wikileaks.org/wiki/Afgha… opis supertajnych amerykańskich misji wojskowych. Dokumenty natychmiast opublikowano w mediach.

WikiLeaks to portal, na którym można zamieszczać tajne dokumenty. Te dotyczące operacji NATO to głównie meldunki oficerów i zwykłych żołnierzy, walczących z talibami, a także dokumenty wiązane z afgańskim wywiadem – donosi portal TVN24.pl.

Biały Dom ostro skrytykował zamieszczone w Internecie informacje. – Stany Zjednoczone w najostrzejszy sposób potępiają opublikowanie tajnych informacji. To może zagrozić życiu Amerykanów i ich sojuszników, a także bezpieczeństwu narodowemu – oświadczył James Jones, doradca prezydenta Obamy ds. bezpieczeństwa.

Z zamieszczonych dokumentów jasno wynika, że sytuacja NATO w Afganistanie jest o wiele gorsza niż przedstawia się ją w oficjalnych komunikatach. Zbiór można ściągnąć na własny dysk i spokojnie przeglądać na komputerze. Niemal jak pogromca polskich szpiegów imć Antoni Macierewicz.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Kulisy tajnych akcji NATO przeciekły do Internetu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *