Robert Lewandowski to numer jeden w polskiej kadrze – tak przynajmniej twierdzą kibice klikając “Lubię to!” na Facebooku. Napastnik reprezentacji Polski i Borussi Dortmund ma ponad 250 tys. sympatyków w największym serwisie społecznościowym świata. Według analizy catNapoleon.com Lewandowski ma nie tylko najwięcej fanów – są oni także najbardziej oddani. W ciągu ostatnich 30 dni klikali oni “Lubię to!” na jego oficjalnej stronie ponad 40 tys. razy – informuje Cheesecat.

Lewandowski, choć deklasuje kolegów z reprezentacji pod względem popularności w mediach społecznościowych, nie może się jednak równać z najjaśniej błyszczącymi gwiazdami.

Najbardziej lubiany wśród uczestników Euro2012 jest Portugalczyk Cristiano Ronaldo https://www.facebook.com/Cristi… . Jego fan page ma ponad 45 mln sympatyków. Ronaldo nie ma sobie równych wśród zawodników biegających po murawach w Polsce i na Ukrainie. Drugi pod względem popularności jest Wayne Rooney https://www.facebook.com/WayneR… – 8,9 mln fanów.

Wśród bramkarzy w kadrze Franciszka Smudy bezapelacyjnie najpopularniejszy na Facebooku jest Wojciech Szczęsny https://www.facebook.com/szczes… .

Podczas analizy stron wzięto pod uwagę największe fan page, związane z zawodnikiem (oficjalne i nieoficjalne), w tym także wikipedyczne. Dlatego właśnie bohater piątkowego meczu z Grekami Przemysław Tytoń ma wprawdzie 10,5 tys. fanów, ale są oni mało aktywni (polubili stronę wikipedyczną).

Marcin Wasilewski https://www.facebook.com/pages/… ma z kolei najwięcej sympatyków spośród obrońców. Według catNapoleon.com najwięcej dzieje się jednak na stronie Damiena Perquisa, choć jest ona przeznaczona niemal wyłącznie dla francuskojęzycznych kibiców.

Wśród pomocników największy fan page ma Jakub Błaszczykowski https://www.facebook.com/pages/… . Jest to jednak strona wikipedyczna. Najchętniej komentowany jest profil Kamila Grosickiego. Reprezentant Polski ma jednak fanów głównie w Turcji (gra w Sivassporze).

Królem boiska jest Lewandowski https://www.facebook.com/pages/… . Strzelec jedynej bramki z Grekami ma fanów rozproszonych na kilku stronach. Pięć największych gromadzi ponad 240 tys. sympatyków. W sumie na Facebooku na różnych małych fan page’ach jest ich jednak ponad ćwierć miliona.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

14 Replies to “Lewandowski piłkarskim królem Facebooka

  1. Robert bosko gra i do tego jest meega przystojny! <3 Zdecydowanie najlepszy piłkarz. Trzymam za niego kciuki i za całą reprezentację żeby dali rade w sobotę :***

  2. Koko, koko Lewy spoko ;D Moim zdaniem to jeden z najlepszych Polskich piłkarzy, nawet Ronaldo nie strzelił gola, a Lewandowski owszem ;P

  3. Jezu! Normalnie nic na Lewandowskiego nie można powiedzieć! Każdy ma własne zdanie! To że jesteście napalonymi małolatami to nie znaczy że znacie sie na piłce! Owszem Robert jest dobry, ale jak to się mówi zależy od dnia! W meczu z Grecją pokazał kto tu rządzi strzelając gola i mając wiele szans na strzelenie następnego! Brawo! Mam nadzieję że tak samo będzie z Czechami! Liczę na to!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *