Limit 5 tysięcy znajomych na Facebooku doprowadza niektórych użytkowników do szewskiej pasji. Nieprzekraczalna granica jest dla nich nie do zaakceptowania. Ale portal Marka Zuckerberga to nie Nasza-klasa, gdzie lanserzy zabijają się o nowych “przyjaciół” i zapraszają do swojego Fejsa wszystkich, jak leci.

Po co w ogóle wprowadzono limit znajomych na FB? Odpowiedź jest prosta – twórcom portalu od początku zależało na tym, by użytkownicy nawiązywali wirtualne relacje tylko z “prawdziwymi” znajomymi. Od zdobywania “lajków” są przecież strony fanowskie, na których nie ma żadnych granic.

Serwis TechCrunch już w 2008 roku spekulował o planach zniesienia limitu znajomych, lecz do dziś nic takiego się nie stało i żadnych zmian w tym względzie nie należy się spodziewać.

Przypomnijmy, że ci, którzy wyczerpali już limit znajomych na FB mogą bezboleśnie przekształcić swój profil w fan page. Zamiana jest możliwa i to przy zachowaniu wszystkich kontaktów. Po metamorfozie konta facebookowi znajomi staną się automatycznie fanami nowej strony.

Zamiany możecie dokonać tu: https://www.facebook.com/pages/… . Ważne! Po wszystkim nie ma już odwrotu!

A może limit znajomych na Facebooku powinien zostać zniesiony?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

13 Replies to “Limit znajomych na Facebooku – potrzebny?

  1. Ostatnio bylem na weselu na ktorym bylo 2000 ludzi, sama rodzina przyjaciele. Tak wiec wliczajac znajomych mysle ze mlodzi dali by rade.

  2. i znałeś wszystkich po imieniu z tych 2000 czy raczej czytales z karteczki” i jak małzonka szanownego ciotecznego dziadka? niezyje od 20 lat? a to dobzre, że nie ejst gorzej!”. Teoretycznie jedenc zlowiek ma w zyciu okkolo1000 przyjaciol, liczbe znajomych mzoemy wiec przyjac na okolo 3000 (prosta matematyka, ilu przyjaciol miales w prawdziwej klasie 20-30 osobowej? 2-3….. liczac, ze nauczyciel przez 40 lat bedzie co roku uczyl 4 nowe klasy po n30 osob to i tak nie dobije do 5000znajomych….oudzie….. nie mylcue pojecia “widzialem kogos” ze znajomym… te 2000osob na weselu to pewnie byla tak daleka rodzina, ze….szkoda slow

  3. Powinien zostać zniesiony. Jestem hodowcą psów i jak narazie nie osiągnęlam limitu, ale wielu hodowców już tak. Dlaczego? Bo hodowcy zapraszają siebie na wzajem. Wszyscy traktują jakby sie znali, bo może hoduja ta sama rasę. Dlatego dobrze by było to znieść bo nerwice można dostać, co sie zaprosi hodowce, to ma limit -.-

  4. Ten limit znajomych jest potrzebny jak świni siodło. A do kontaktów ze znajomymi których znam mam życie realne a nie wirtualne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *