Ponad tydzień temu Facebook pod adresem http://www.facebook.com/lol odpalił Oficjalną Stronę Komedii. Wrzucano tam zabawne filmiki, żarty i całą resztę internetowych pożeraczy czasu, obiecując, że niedługo pojawią się tam ekskluzywne treści, a nie tylko te wykopane z netu. Niestety strona nagle znikła. Dlaczego?

Nie jest to pierwsza strona prowadzona przez Facebooka poświęcona jakiemuś pomysłowi, idei czy też czemukolwiek co użytkownicy mogli by uznać za zabawne lub użyteczne. Niektórzy podejrzewają nawet, że Zuckerberg chce przekonać użytkowników i firmy, że strona fanowska na Facebooku jest ważniejsza od własnego www.

Choć brak oficjalnych komunikatów, to możliwe, że wściekli się inni dystrybutorzy uśmiechu widząc, jak Facebook wchodzi w kolejny biznes i zaczyna z nimi konkurować. Inną niegłupią teorią, jest wściekłość użytkowników, którzy zauważyli, że z początku Oficjalna Strona Komedii zajmowała się głównie odgrzewaniem filmików, które już 2 lata temu były so last week – cytując nieśmiertelny SouthPark od… Comedy Central. 😉

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “LOLbook? Facebook otworzył stronę dla wesołków… i zaraz potem zamknął”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *