Redaktor naczelny polskiej edycji “Playboya” znowu politykuje na Facebooku. Widać nudzi już mu się planowanie rozkładówek coraz gorzej sprzedającego się magazynu dla panów. W lutym Marcin Meller zadeklarował na portalu społecznościowym, że więcej nie zagłosuje na Platformę Obywatelską https://www.fejsik.pl/Marcin-Mel… , za to wczoraj w południe dziennikarz zaatakował największą partię opozycyjną.

Poszło o PiS-owski “Raport o stanie RP”, w którym Jarosław Kaczyński ostro krytykuje rządy Platformersów, zarzucając Tuskowi m.in. tolerowanie “postaw jawnie antypolskich”. Chodzi tu głównie o działania Ruchu Autonomii Śląska, którego członkowie postulują przekształcenie Polski w federację z pełną autonomią regionów. Raport Kaczyńskiego rozsierdził Mellera:

“A więc patrząc na nacjonalistyczne szczucie Jarosława Kaczyńskiego i jego dziennikarzy oświadczam publicznie, że w spisie powszechnym zadeklaruję narodowość śląską mimo, że mój jedyny związek ze Śląskiem to śląska żona. Taką ohydę jak to straszenie Niemcami i wykluczanie z polskości widziałem w stanie wojennym i czytałem o tym na przykładzie marca 68. Walcie się skini w garniturach” – napisał Meller na swojej stronie http://www.facebook.com/marcin.… na Facebooku.

Jego ostra wypowiedź szerokim echem odbiła się w mediach. Co na to szef “Playboya”?

Wszystkim, którzy za mój wpis o Śląsku wysyłają mnie do psychiatryka, Izraela, Gruzji i gdzieś tam jeszcze przypominam, że nie ja wymyśliłem tezę iż poczucie śląskości jest “zakamuflowana opcją niemiecką”. Nie ja chcę wykluczyć setki tysięcy ludzi, jeśli nie miliony z polskiej wspólnotowości. Nie ja insynuuję, że moi przeciwnicy polityczni to tak naprawdę nie Polacy. A za słowa wsparcia dziękuję” – odniósł się do zarzutów Marcin Meller.

Wypowiedź szefa “Playboya” to młyn na wodę polskich mediów. Oto zbuntowany przedstawiciel elektoratu Platformy Obywatelskiej znowu krytykuję opozycję. Tylko czy Facebook jest do tego odpowiednim miejscem?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

31 Replies to “Meller na Facebooku: “Walcie się skini w garniturach”

 1. 9 lat temu ślązacy też opowiedzieli się za swoją śląskowością i świat w tym polska nie zawaliła się, a niemcy nie przejeły tego regionu dziś otwierają rynki pracy ,dobrowolnej pracy śląsk znowu jest kartą przetargową w walce o glosy

 2. kretyn i tyle. za RAŚ stoją osoby ze służb innych krajów lub ktoś z innych grup i chce poprostu utworzyć temat zastepczy dla Smoleńska. A ślązacy to Polacy nie są odrębnym krajem więc powinna być do wyboru albo narodowość polska albo niemiecka i inne bez takich kretynizmów

 3. osoby z RAŚ muszą być niepełnosprawne umysłowo bo gdy się oddzielą będą słabi. A tak pozatym nie od dziś wiadomo że śląskiem interesują się niemcy i wykupują tamtejsze ziemie, budynki etc.

 4. niech ten zapuszczony PAJAC POjdzie miedzy swoje “donki i błonki “i tam POpisuje się “sfojom mondroscjom”jak by to napisał specjalista od BULU i NADZIEJI

 5. tyle ze ruch autonomi slaska to tak naprawde zakamuflowana opcja niemiecka i pis w swoim raporcie ma racje, dokladnie chodzi o tzw. narodowosc slaska, w raporcie wyrazono poglad ze tego typu deklaracja jest zakamuflowana opcja niemiecka i jest to prawda bo czymze jest narodowosc slaska?czy jest to tozsamosc blizsza polskosci czy niemieckosci ? napewno mozna tak powiedziec o kims kto sam zrzeka sie polskosci, to nie pis wylacza tych ludzi ze wspolnoty tylko oni sami to robia wybierajac inna niz polska tozsamosc narodowa, wydaje sie ze rowniez redaktor meller ma jakies problemy ze swoja tozsamoscia narodowa biorac takze pod uwage fakt ze jego dziadkowie byli internacjonalistami zydowskimi , a moze nacjonalistami semickimi.

 6. jestem Ślązaczką i nie trawię RAŚ. Oni wcale nie mają wielkiego poparcia no ale cóż warszawiacy wiedzą lepiej. A do tych co wyzywają od przybłęd żydowskich hmmm myślałam ,że ten kwiat polskiej młodzieży już wyemigrował na zmywak do UK

 7. hmmmm mi brakuje jednego ,,, zeby politycy wzieli sie za ustawy za poprawienie tego syfu jaki jest w Polsce. kolejny temat nie wnoszacy nic , kolejne kłótnie kolejne odwracanie uwagi od nieróbstwa PO ,,, i to wszystko dzieki opozycji. PO ma z PISem raj na ziemi zero merytorycznych rozmow o polityce moga robic co chca albo nic jak do tej pory

 8. mellera nie znosze jako osoby i chyba nigdy ko nie polubie. to co napisal to troche prawdzy jest. ale chcial zablysnac w mediach jak jego koledzy typu wojewodzki wiec ma. moim zdaniem za duzo golych panienek sie w pracy naogladal i ma jeszcze wieksze parcie na szklo

 9. jasiek wedrowniczek -> taki cwany jesteś obrażając człowieka? ujawnij swoje dane osobowe przygłupie! obrażać osobę publiczną, jednocześnie będąc anonimowym to tylko przejaw tego jaki jesteś tępy, no ale cóż z debila nigdy nie będzie osoby inteligentnej…

 10. A niech Meller robi co uważa za słuszne… Wszak demokrację mamy! A skoro śląsk chce autonomii, to sprzedać te kopalnie i niech emerytury górnikom wypłaca nowy właściciel, a nie państwo polskie, skoro nie poczuwają się do wspólnoty narodowościowej! Zobaczymy jak szybko ślązakom ruła zmięknie, jak emeryturki górnicze zacznie wypłacać właściciel kopalni, a nie z budżetu państwa!

 11. Meller jestes od Plejboya,malo to ambitne wydawnictwo,ale jesli na tym sie znasz ,twoja sprawa jest przeciez POlikot ,byl tez spot POczwar golych dup swinskich ,temat dla ciebie,niech tak zostanie zajmuj sie tym.Kraj to wielka sprawa i po co nas dzielic na takich i takich POLACY to POLACY,kogo drazni ta nazwa,boje sie ze blizej im do sasiadow. Meller POlikot i jego penisy tym sie zajmijcie dalej.

 12. Meller stary chłop,a nie wie gdzie jego miejsce,czyżby je szukał w RAŚ 🙂 Mędrcem nigdy nie będziesz:-)

 13. cytuje Gorzelaka : “Jestem Ślązakiem, nie Polakiem, i nie Polsce przyrzekałem, więc jej nie zdradziłem i nie czuję się zobowiązany do lojalności wobec tego państwa.” – “Dać Polsce Śląsk to tak, jak dać małpie zegarek. No i po 80 latach widać, że małpa zegarek zepsuła.”

 14. Szanowni koledzy!! Nie widzicie jak ta miernota bez jaj napuszcza Was do takiej dyskusji. Olejcie jego pisaninę i zajmijcie się swoimi sprawami. Nie traćcie czasu i nie dawajcie się tej jeszcze większej tzw liberalnej komunie niż tej wcześniejszej czerwonej. Pozdrawiam Ślązaków i wszystkich Polaków.

 15. Tym oto atakiem melera na jedyna Polską partię w parlamencie czyli Prawo i Sprawiedliwość meler stracił dla mnie jakikolwiek szacunek. Jesteś chu..m i poniemieckim żydem!

 16. Taki jest dzisiaj świat, że najarany lub nawalony półmózg wypowiada się na tematy o których nie ma pojęcia. Wal się Meller.

 17. ten zbok niech lepiej dalej wydaje te erotyki i kim on jest?? A Slozacy to kto ?? a Poznaniacy,warszawiacy itd?!! przecie to temat zadyma co by o smolensku nie bylo glosno

 18. Na mój gust ten Gorzelik to niemiecki agent.Od dawna wiadomo,ze NIemcy chcieliby odzyskac Sląsk i inne ziemie ,więc inicjatywa Gorzelika, która idzie w tym kierunku ,jest tam z pewnością mile widziana .Dziel i rządż stara rzymska maksyma , która Niemcy skutecznie zastosowali do rozbicia Jugosławii , jest własnie aplikowana na Sląsku.Panie Meller , nie idż pan Tą drogą!…

 19. “Nie jestem Polakiem, jestem Ślązakiem”- stwierdził w wywiadzie,, który Ziemowit Szczerek przeprowadził w czwartek, 31 marca br. z Jerzym Gorzelikiem – przywódcą Ruchu Autonomii Śląska i członkiem Zarządu Województwa Śląskiego. Dalej , wyjaśnia, dlaczego nie czuje się Polakiem i dlaczego w rozpoczynającym się dzisiaj spisie powszechnym wybierze wyłącznie narodowość śląską. I dlaczego nie dąży do niepodległości od Polski. A jakie regiony widziałby pan w Polsce? Są różne perspektywy: historyczna, socjologiczna… Łączona, wewnętrzna, pańska…? – Sądzę, że dojrzałość ideowa RAŚ polega na tym, że takie pytanie zadano i udzielono na nie odpowiedzi: w interesie Rzeczpospolitej leży autonomia wszystkich regionów. Stawiamy takie postulaty, a jakie stawiali Baskowie czy Katalończycy po śmierci Franco? “Nam się należy autonomia, bo jesteśmy wyjątkowi”… A gdy cała Hiszpania została zregionalizowana, czuli się urażeni. – Najważniejsza jest perspektywa samych zainteresowanych. Ja widzę w Po

 20. C.D.- Najważniejsza jest perspektywa samych zainteresowanych. Ja widzę w Polsce regionów Górny Śląsk, Dolny Śląsk, Wielkopolskę, Pomorze – pewnie podzielone na część wschodnią i zachodnią, Ziemię Łęczycko-Sieradzką z Łodzią jako jej współczesnym centrum, Mazowsze, Podlasie, Region dawnych Prus Wschodnich… – Zastanawiając się dalej nad kulturowymi różnicami, warto zauważyć, że brak na Górnym Śląsku polskich doświadczeń romantycznych powoduje większy dystans do siebie. To nas łączy z Czechami. Jest wiele tekstów śląskich autorów, z których wręcz bije ta śląska autoironia. Horst Bienek z Gliwic pisał na przykład, że Ślązak ma trzy cele w życiu: chlać, spółkować i spowiadać się. I jego pragnieniem jest coraz więcej chlać, coraz więcej spółkować, by móc się coraz więcej spowiadać… – zostawiam bez komentarza!!!

 21. to po prostu koleś, który kilka razy udowodnił, że myśli samodzielnie (w przeciwieństwie do internetowych komentatorów) oraz nie boi się mówić tego co myśli (w przeciwieństwie do większości polityków i dziennikarzy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *