Mark Zuckerberg na specjalnej konferencji zaprezentował kilka zmian, które nam i Wam mają jeszcze bardziej uprzyjemnić (czy to w ogóle możliwe?) i uczynić bardziej użytecznym w obsłudze korzystanie z Facebooka.

Z nowości trzeba przede wszystkim wymienić możliwość pobierania na dysk wszystkich treści jakie kiedykolwiek umieściliśmy w portalu (wiadomości, aktualizacji statusu, informacji profilowych, klipów wideo i zdjęć). Nowa opcja znajdzie się w ustawieniach konta. Po jej aktywacji Facebook wyśle na nasz adres mailowy plik ZIP z treściami, do których kluczem będzie nasze hasło z Facebooka. Instrukcję możecie zobaczyć tutaj:

http://www.facebook.com/video/v…

Kolejna nowość to nowy panel aplikacji, który znajdziecie wchodza na Wasze Konto -> Ustawienia prywatności -> Aplikacje i witryny. Możecie tam sprawdzić aktualnie używane przez Was aplikacje, informacje o tym, jakie nasze dane one wykorzystują i kiedy ostatnio to robiły. Możecie tam też zmienić ustawienia aplikacji moderując poziom dostępu do danych albo go zdezaktywować. Możecie to zrobić tak:

http://www.facebook.com/video/v…

Inną innowacją są nowe grupy – gorący przedmiot pożądania użytkowników. Ich powstanie zagwarantuje Wam dzielenie się informacjami tylko z wybranymi osobami, np. członkami rodziny albo wybranymi znajomymi. W tym celu wystarczy tylko stworzyć grupę i dodać do niej wybranych użytkowników z poziomu głównej strony Facebooka. Zamieszczane w grupach informacje są domyślnie widoczne tylko dla należących do nich użytkowników. Pozostali userzy widzą tylko nazwę grupy i jej członków, o ile nie zmienimy ustawień prywatności grupy na mniej restrykcyjne. O tym, jak to zrobić, zobaczycie na niniejszym filmie:

http://www.youtube.com/watch?v=…

Facebook wprowadził też grupowy czat, dzięki któremu możemy rozmawiać jednocześnie z wszystkimi członkami grupy, a nie – jak do tej pory – z jedną osobą. Co więcej, każda grupa może stworzyć swój własny mail, który może pełnić rolę alternatywy dla list mailingowych. 

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

2 Replies to “Nowe opcje na Fejsie. ZOBACZ jakie (WIDEO)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *