Doszło do zapowiadanej (a właściwie zajudzanej) współpracy dwóch gigantów. Skype 5.0 dla Windows jest wyposażony w facebookową zakładkę, która umożliwia kontakt ze znajomymi z portalu społecznościowego. Kontakt audiowizualny.

Przypomnijmy: pod koniec września głośno było o planach współpracy Facebooka ze Skypem https://www.fejsik.pl/Facebook-i… a niektórzy wieszczyli nawet przejęcie Skype’a przez Zucka i jego ludzi. Romans dwóch gigantów jest faktem, moi drodzy. Skype 5.0 to totalna integracja z Facebookiem, pozwala monitorować aktywności na portalu i “lajkować”. Nieźle, prawda?

Ale to nie wszystko. Funkcja Phonebook umożliwia wideorozmowy ze społecznościowymi znajomymi (w ramach Skype’a). Oprócz tego w nowym Skypie funkcja przywracania zerwanej z powodów technicznych rozmowy. Jakość rozmów jest monitorowana a w razie kłopotów system doradzi, jak sobie radzić.

Założę się, że po premierze nowego Skype’a panie i panowie z Google nerwowo obgryzają paznokcie i kombinują, jak tu się Zuckerbergowi odgryźć. Szef Facebooka dokonał mistrzowskiego posunięcia i w jednym kotle zgromadził ponad miliard użytkowników. Mamy drugie Chiny. W Internecie.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Nowy Skype połączony z Facebookiem. Łykniesz?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *