Nareszcie doczekaliśmy się porządnej fanstrony o oszustach na Facebooku. Ludziach, którzy organizują lewe konkursy, niezgodne z regulaminem społecznościowego kolosa. Farmerach, którzy zbierają lajki i komentarze tylko po to, by sprzedać swoje fan page na internetowych aukcjach.

“Ideą powstania tej strony jest zgromadzenie społeczności ludzi, którzy nie tolerują oszustów w żadnej postaci” – informują moderatorzy fan page’a “Uwaga Oszuści” https://www.facebook.com/UwagaO… .

I dodają:

“Pamiętaj że wszystkie “konkursy”, które działają na zasadzie “polub, udostępnij, zbieraj lajki” są niezgodne z regulaminem Facebooka. OFICJALNIE KONKURSY MOŻNA PRZEPROWADZAĆ TYLKO ZA POMOCĄ APLIKACJI!!! Brak danych organizatora oraz regulaminu powinien być dla Ciebie wskazówką, że coś jest nie tak. Nie nabieraj się!” – czytamy na stronie.

Twórcy fan page’a proponują, by na stronach złodziei lajków publikować obrazek “Metka Oszusta” https://www.facebook.com/photo.… .

W Osi czasu fanstrony mnóstwo informacji o lewych konkursach. Moderatorzy informują, iż nie ugną się pod presją społecznościowych kanciarzy i nie zaprzestaną swojej działalności. Trzymamy ich za słowo. Nareszcie ludzie z jajami.

Znajdziecie tu także dowody działalności oszustów, przede wszystkim całe tuziny screenów. Warto odwiedzać stronę przed podjęciem decyzji o partycypacji w jakimkolwiek podejrzanym konkursie.

Nie dajmy się robić w balona!

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *