Teatr Scena Współczesna w Warszawie rzucił wyzwanie Davidowi Fincherowi i zaprasza na premierę spektaklu o kusząco brzmiącym tytule “Fejs BÓG”. To Bóg nowej Ery Społeczności Internetowej. Bóg ery globalnego uwikłania w sieć, uzależnienia i zatarcia granicy między światem realnym a wirtualnym.

O czym jest spektakl? Reżyser sztuki Szymon Turkiewicz próbuje wniknąć do samego centrum dowodzenia, zdiagnozować i przeanalizować mechanizmy powodujące uzależnienie ludzi od portali społecznościowych. Taka jest wersja oficjalna.

Bohaterką jest 35-letnia kobieta – postać grana przez aktorkę Magdalenę Engelmajer, która w momencie załamania nerwowego, po rozpadzie długoletniego związku, poszukuje nowych znajomych, chcąc zapomnieć o tym, co było i rozpocząć nowe życie. Na swojej drodze spotyka JEGO.

Fejs Bóg jest bowiem przewrotną opowieścią, w której realizm miesza się z surrealistycznymi scenami, których bohaterem jest tytułowy Fejs Bóg – grany przez znanego prezentera telewizyjnego i aktora – Daniela Wielebę. Spektakl prowadzi widza przez wszystkie etapy wirtualnego świata portalu społecznościowego. Jest sztuką dla tych, którzy już są uzależnieni i dla tych, którzy o największym portalu społecznościowym na świecie chcieliby wiedzieć więcej, ale boją się zapytać.

Zainteresowani? Przyjdźcie 20 listopada do Teatru Scena Współczesna w Warszawie.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Pierwszy polski spektakl o Facebooku! Przyjdziecie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *