Wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazało się najsilniejszym magnesem na światowym Facebooku – donosi CheeseCat. Mała polska strona w ciągu kilku godzin zyskała więcej fanów niż ogromny fan page społecznościowego giganta!

Ogromne zainteresowanie wzbudziła fanstrona “Jak będzie 100 tys. fanów przekażemy 10
000 PLN dla WOŚP” https://www.facebook.com/pages/… .

Powstał w sobotę ok. godz. 15. Szybko zaczął zyskiwać fanów dzięki informacjom publikowanym na grupach dyskusyjnych i dzięki udostępnieniom użytkowników. Prawdziwego przyspieszenie strona dostała o godz. 18. Fanów gotowych wesprzeć jednym kliknięciem akcję Jurka Owsiaka przybywało z minuty na minutę. O 22.30 było ich już 100 tysięcy. To prawdziwy ewenement w skali światowej Facebooka.

Według analizy aplikacji catNapoleon.com ogromnymi wzrostami fanów mogą pochwalić się głównie wielkie strony międzynarodowe. W sobotę najwięcej zyskał fan page Facebooka (ponad 65 tys. nowych użytkowników). To niewiele ponad połowa tego, co zdobyła strona “Jak będzie 100 tys. fanów przekażemy 10 000 PLN dla WOŚP”.

W niedzielę znów numerem jeden na świecie był fan page, który deklarował przekazanie pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (informację o przekazanych środkach potwierdził serwis www.siepomaga.pl).

Także spośród polskich stron bezkonkurencyjna była ta, która wspierała akcję zbierania środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. “Jak będzie 100 tys…” przebił pod względem wzrostu liczby fanów największe strony. Patron akcji, Play, w trakcie niedzielnego finału zyskał ponad 17 tys. użytkowników – to 40. wynik na świecie.

Według danych catNapoleon.com także facebookowa strona WOŚP https://www.facebook.com/wosp tętniła życiem. Podczas finałowego grania prawie 16 tys. razy klikano lubię to pod informacjami o wydarzeniach w Polsce.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

10 Replies to “Polski rekord świata na Facebooku

  1. wielu ludzi a w tym rodziców jest wdzięcznych Jurkowi za to co robi. i wszyscy politycy powinni się wstydzić że my z własnych pieniędzy ( po parę groszy ) ratujemy nasze życia . A pis niech się zreflektuje i może sam zacznie kontrolować . ileż pieniędzy już od 10 ego kwietnia rozdysponował z państwowej ( czyli naszej ) kasy.powiedzmy w końcu STOP

  2. Szkoda słów na polityków ,bo; syty nigdy głodnego nie zrozumie:Pozdrawiam Jurka Owsiaka i cała Polska Mu dziękuje że nasze dzieci ratuje —to one są naszą przyszłością .DUŻO ZDRÓWKA PANIE JERZY!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. Jurek Owsiak ratuje nasze dzieci… no ja nie mogę – za swoje pieniądze? płacicie składki a teraz drugi raz was wydoili, tyle że dostaliście za to serduszko i trochę igrzysk….

  4. nieważne za czyje!! on to zaczął,poprowadził i dzięki niemu uratowano tysiąc żyć!!! a wydoić to sobie możesz cycki!

  5. 0,01077240 Taką część swojego budżetu przeznacza NFZ na działalność administracyjną. 0,09880537 A tyle WOŚP. Gdyby nie fakt, że DZIAŁALNOŚĆ PROPAGATORSKĄ traktuje jako statutową byłoby to 0,18120563 Dobrze, że NFZ się nie reklamuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *