Kierując się słowami Mikołaja Reja, iż Polacy nie gęsi i…, 1 października ruszyła ogólnopolska akcja społeczna Polski Uśmiech musi mieć Polski Okrzyk. W ramach zabawy rozpoczynają się poszukiwania rodzimego odpowiednika słynnego okrzyku cheese. Jednym z jurorów jest satyryk i felietonista – Tomasz Olbratowski.

Celem zabawy jest wybranie słowa, które z powodzeniem przylgnie do ust Polaków, stając się rodzimym odpowiednikiem najpopularniejszego, zdjęciowego okrzyku, jakim jest cheese.

– Wiele razy kiedy robiono mi zdjęcia zastanawiałem się, jakby tu zamienić ten już nieco przeterminowany ser na coś bardziej polskiego. Kiedy dowiedziałem się o inicjatywie doszedłem do wniosku, że taka pozytywnie patriotyczna zabawa ma szanse z powodzeniem zredukować w nas negatywne emocje – komentuje swój udział w akcji Tomasz Olbratowski, felietonista, satyryk, jeden z najpopularniejszych głosów radiowych w kraju.

Akcja Polski Uśmiech musi mieć Polski Okrzyk jest w całości prowadzona na Facebooku. Ci, którzy zechcą się włączyć w poszukiwania polskiego odpowiednika słowa cheese, mogą zamieszczać zdjęcia wraz z proponowanym słowem na specjalnie przygotowanej stronie, która dostępna jest pod adresem http://www.facebook.com/PolskiU…

Zakończenie zabawy i ogłoszenie tego jedynego słowa planowane jest na koniec października 2010 r.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Polski uśmiech musi mieć polski okrzyk! Pomożecie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *