Fundusz inwestycyjny Digital Sky Technologies zza naszej wschodniej granicy pozbył się udziałów w serwisie społecznościowym Nasza-klasa. Udziały Rosjanie przehandlowali za kontrolę nad społecznościówką http://www.Odnoklassniki.ru Odnoklassniki.ru.

Teraz Nasza-klasa ma nowego właściciela – zarejestrowaną na Cyprze spółkę Excolimp. Od razu widać, że to oszczędna firma. – Należy do dotychczasowych współwłaścicieli Forticomu i zarazem twórców serwisów społecznościowych na Litwie i Łotwie – mówi “Gazecie” Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu nk.pl ds. marketingu i PR. Dalej będzie jeszcze bardziej skomplikowanie bo Forticom to estońska firma, która miała w Naszej-klasie 72,96 proc. udziałów, za mniej więcej 92 mln dolarów.

Nadążacie? Wspaniale. Większość akcji Forticomu miał fundusz Digital Sky Technologies, który w poniedziałek poinformował, że przejął Odnoklassniki. Nie wiadomo, za ile. Za transakcję zapłacił udziałami w Naszej-klasie. Nie wiadomo po co.

Podobno Rosjanie przestali wierzyć w potencjał polskiego serwisu. I nic dziwnego, skoro Naszej-klasie coraz mocniej po piętach depcze Facebook. Polski serwis zatrzymał się na granicy 11-12 milionów użytkowników i ani drgnie. Facebookowi natomiast potencjał rośnie. Szczególnie nad Wisłą.

Oficjalnie Nasza-klasa cieszy się ze zmiany właściciela. Trudno jednak o inną postawę. Wiadomo: nowy szef, restrukturyzacje, zwolnienia, redukcje, więc trzeba się stołka trzymać. Rękami i nogami.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Rosjanie sprzedali Naszą-Klasę! Boją się Facebooka?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *