Rodzinne święta i ładna pogoda silniej odrywają Polaków od stron firmowych na Facebooku, niż wielka majówka w deszczu i śniegu – wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Cheesecat.

Ostatnie święta wielkanocne potwierdziły opinię, że lubimy je spędzać odrywając się od codzienności. Na największych polskich facebookowych fanpejdżach ruch spadł o połowę. Wybór między światem wirtualnym a realnym ułatwiła nie tylko rodzinna atmosfera, ale i ładna pogoda. Święto Pracy i 220. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja już tak masowo nie odciągały nas od aktywności w serwisie społecznościowym. Liczba komentarzy i postów zmniejszyła się wprawdzie znacząco w porównaniu z tradycyjnymi dniami pracy, ale nie tak gwałtownie jak w przypadku Wielkanocy.

Co ciekawe, według danych przeanalizowanych przez Napoleona, w trakcie majówki Polacy bardziej interesowali się stronami firmowymi niż choćby miesiąc wcześniej. Kluczem do odpowiedzi na pytanie “dlaczego?” może być między innymi fakt, że 2-3.04 był pierwszym słonecznym weekendem tej wiosny.

Narzędzia analityczne programu pokazały jeszcze jedną ciekawą prawidłowość. Po leniwym weekendzie rzucamy się w wir wirtualnej społeczności ze wzmożoną energią. Najszybciej “otrząsnęliśmy” się ze świąt wielkanocnych. Już we wtorek rekordowe ilości wpisów i komentarzy pojawiły się na facebookowych stronach fanowskich. Nieco więcej czasu potrzebowaliśmy na zebranie myśli po majówce. Niezwykle wysoka fala dyskusji, zdjęć, opisów weekendowych spotkań dotarła na serwis społecznościowy w ostatnią środę (05.05).

Poniżej prezentujemy wykres aktywności na fanpejdżach Facebooka wykonany przy użyciu programu do zarządzania treścią i analiz statystycznych Napoleon.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

3 Replies to “Ruch na stronach fanowskich w Wielkanoc i długi majowy weekend (WYKRESY)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *