Promocja singla Rihanny “We found love” na Facebooku to jedno z najambitniejszych przedsięwzięć tego typu na rynku muzycznym. Na razie nie wzbudza wielkiego zainteresowania fanów. Jak więc promować muzykę w mediach społecznościowych?

Rihanna jest pierwszą artystką, która zgromadziła na Facebooku ponad 45 milionów fanów https://www.facebook.com/rihann… (obecnie 45 468 247). Jej strona jest piątą pod względem liczby użytkowników w największym serwisie społecznościowym świata.

W kategorii “Muzyka” wyprzedza ją tylko Eminem https://www.facebook.com/eminem (47 356 592). 20 września na Facebooku z wielkim hukiem rozpoczęła się promocja jej najnowszego singla. Fanów wciągnąć miała aplikacja “Rihanna: Unlocked” https://www.facebook.com/rihann… . Stworzona przez AgencyNet pozwala na kolejne odkrywanie nowych materiałów: okładki, słów, singla (nastąpiło to 23 września). Czy operacja zakończyła się sukcesem?

Od czasu uruchomienia aplikacji i rozpoczęcia promocji w mediach społecznościowych do dziś na stronie przybyło 205 tys. sympatyków piosenkarki. Według aplikacji Napoleon (www.catnapoleon.com) w analogicznym okresie sierpnia przybyło ich ponad 480 tysięcy.
Wrzesień był przełomowy dla Rihanny na Facebooku ze względu na przekroczenie magicznej granicy 45 mln fanów. 47 993 to aktywni użytkownicy, którzy zostawili 58 501 komentarzy i prawie milion “lajków (973 845). Jednak najbardziej interesowała ich nie informacja o nowym singlu, ale seksowne zdjęcie piosenkarki (1835 komentarzy i 122242 “lajków”).

Promocja singla na Facebooku jest więc trudnym zadaniem nawet dla takich potentatów jak ekipa stojąca za biznesem Rihanny. Aplikacja zyskała we wrześniu 364 425 użytkowników spośród ponad 45 mln fanów strony.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

8 Replies to “Seks i moda, czyli jak promować singiel na Facebooku

  1. ciekawe co ty masz do zaoferowania?niech zgadnę…NIC!brzydkie zakompleksione panny,leczące swoje kompleksy wypisując złośliwe komentarze.jakie wy głupie jesteście…do waszej wiadomości:od tego się nie pięknieje:)

  2. ona ma do zaoferowania niezły głos i dobrą muzykę a nie cycki bo z jej biustem szału nie ma :p za to potrafi śpiewać i przy tym świetnie wygląda … no może nie na tym zdjęciu, ale kto z nas nie ma głupich fotek ?? czy wszyscy jesteście fotogeniczni i perfekcyjnie wychodzi każde zdjęcie??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *