Nowy atak spamerski na polskich użytkowników Facebooka. Wiadomości e-mail wysłane w ramach ataku zawierają odsyłacz do strony, na której znajduje szkodliwy program. W chwili pisania tego tekstu atak jest ciągle aktywny.

Treść wiadomości o temacie Włamanie na Twoje konto Facebook docierającej do użytkowników internetu ze sfałszowanego adresu noreply@facebook.com (w rzeczywistości wiadomości wysyłane są z innych adresów, które nie znajdują się w domenie @facebook.com) wygląda następująco (zachowano pisownię oryginalną; odsyłacz do strony WWW został celowo zamazany):

“Drogi Użytkowniku!
Ktoś próbował przejąć Twoje konto w serwisie Facebook.
Aby temu zapobiec wygenerowaliśmy nowe hasło do Twojego konta.
Udaj się pod Adres http://www.!!!zamazany_link!!!.tk/
Aby w pełni bezpiecznie odzyskać swoje konto
Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie.
Z Poważaniem Facebook Group”

Znajdujący się w wiadomości odsyłacz prowadzi do strony, której odwiedzenie może doprowadzić do infekcji komputera koniem trojańskim. Należy mieć świadomość tego, że spamerzy mogą kontynuować atak i przygotować kolejną partię wiadomości e-mail z nowym odsyłaczem, a nawet z wykorzystaniem wizerunku innej firmy.

Facebook nie ma nic wspólnego z wysyłaniem wiadomości e-mail docierających do użytkowników w ramach omawianego ataku spamowego. Cyberprzestępcy wykorzystali wizerunek firmy, aby zwiększyć zasięg swojego mailingu.

Źródło: Kaspersky Lab

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

2 Replies to “Spamerzy atakują polskich użytkowników Facebooka

  1. ulala, to jest aż tylu bezwolnych baranów, których można manipulować i prowadzić gdzie się chce? Hmmm, w sumie to dobrze, zawsze wiedziałem, że elita i inteligencja to mniejszość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *