Aplikacje stały się nieodłącznym elementem naszej codziennej aktywności na Facebooku. Gemius prezentuje zestawienie dziesięciu najpopularniejszych programów, które rozkochały w sobie internautów. Ranking przygotowany został na bazie wyników badania Megapanel PBI/Gemius za sierpień 2012 roku.

Ulubioną aplikacją użytkowników Facebooka jest Mój kalendarz. Z rozwiązania skorzystało w lipcu ponad 1 100 000 realnych użytkowników. Mimo że w kolejnym miesiącu popularność wirtualnego kalendarza spadła do niewielu ponad 900 tysięcy, to wynik i tak uznać można za imponujący. Tylko w sierpniu w Polsce z tej aplikacji skorzystała blisko 7% użytkowników serwisu Marka Zuckerberga.

Tuż za Moim kalendarzem plasuje się w rankingu aplikacja Diamond Dash, która zdobyła w sierpniu uznanie ponad 660 tysięcy osób. Nieco słabiej wypada trzecia w klasyfikacji najpopularniejszych aplikacji – Monster World, z której w sierpniu skorzystało niemal 5% facebookowiczów, czyli ponad 620 tysięcy osób.

Czwarte miejsce w zestawieniu zajęła aplikacja MagicLand z wynikiem niemal 404 tysiące użytkowników, piąte The Ville z prawie 400 tysiącami realnych użytkowników.

W drugiej połowie stawki znalazły się aplikacje: Bubble Witch, ChefVille, Castle Ville, Bubble Island i zamykająca zestawienie top 10 – Bubble Safari.

Największym przegranym w sierpniu okazała się aplikacja Bubble Safari, która jeszcze miesiąc wcześniej cieszyła się zainteresowaniem aż 620 tysięcy osób i była szóstą najpopularniejszą aplikacją na Facebooku. Dane opracowane na podstawie badania Megapanel PBI/Gemius za sierpień 2012 pokazują, że z aplikacji tej skorzystało mniej niż 350 tysięcy osób.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

7 Replies to “TOP 10 aplikacji na Facebooku

  1. Nazwy aplikacji nic mi nie mówiące, a ten kto pisał ten artykuł nie pofatygował się, żeby pokrótce opisać. Mnie szkoda cennego czasu na poszukiwania opisów.

  2. kto podaje te wyniki? Kalendarz to szpiegowski programik ktory wyciaga dane znajomych i udostepnia bez pytania. Na dobrychprogramach bylo to opisywane. No ale lemingi są z definicji głupie.

  3. redaktorki usunęli niewygodny wpis więc podsumuję : fuckzbuk – getto stworzone przez żyda – no cóż paradoks historii Najpierw ktoś tworzył getto dla dziadków zuckfuckberga a teraz jemu udało się stworzyć getto dla najgłupszej części ludzkości.Klikajcie bezwolne barany : lubię to!

  4. dislike, jak twoj czas jest tak bardzo cenny to po co wchodzisz tutaj i czytasz jakies marne artykuly, autor podal zrodlo badan wiec jest oke.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *