Znany w internetowym półświatku haker George Hotz pracuje dla Facebooka. Występujący pod pseudonimami GeoHot, “million75” i “mil” 22-latek, który był sądzony za oszustwa komputerowe i naruszanie praw autorskich (chodzi m.in. o łamanie zabezpieczeń konsoli PlayStation 3), znalazł w Palo Alto ciepłą posadkę.

George Hotz to prawdziwy geniusz. Oprócz konsoli Sony młodzieniec hakował także urządzenia firmy Apple.

W Facebooku Hotz objął posadę inżyniera oprogramowania, a pracę rozpoczął 9 maja. Rzecznik społecznościowego giganta potwierdził fakt zatrudnienia hakera nie podając żadnych szczegółów odnośnie do obowiązków, które 22-latek będzie pełnił w Palo Alto. Media spekulują, że George pracuje nad facebookową aplikacją dla iPada.

Dlaczego za swoją hakerską działalność GeoHot nie trafił za kratki? W marcu br. Hotz podpisał ugodę z Sony. Ciekawe, czy to Facebook zapłacił z wyrządzone przez 22-latka szkody?

George jest kolejnym hakerem pracującym dla Marka Zuckerberga. Facebook zatrudnił wcześniej Chrisa Putnama, który napisał program do infekowania profili użytkowników społecznościowego giganta.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

28 Replies to “(UWAGA!) Haker w Facebooku

 1. Każdy cwaniaka udaje a nie wie tak naprawdę kim jest “HAKER” – nawet redakcja “fejsika” nie wie, skoro pisze takie głupoty.

 2. wielcy zakichani znawcy. na całym świecie na oszusta komputerowego mówi się “haker”. więc przestańcie pieprzyć mądrale.

 3. “sukces” w biznesie polegał na oszustwie a w polityce na kłamstwie! stąd kryzys! niewolnicy=kasę gadżety mogą ci ukraść liczy się kim jesteś nie co masz+brak czasu i zdrowia by tym się nacieszyć pieniądze zamiast szczęścia to niewolnictwo brak czasu stres strach ryzyko kradzieży napadu porwania

 4. To że dał się złapać nie czyni z niego słabego hakera, otóż wielu wybitnych hakerów tego świata zostało złapanych, np. gość który włamał się do pentagonu oraz do komputera pewnego hakera który pracował w zabezpieczeniach tejże amerykańskiej instytucji. Gdy później udało się go złapać dzięki temu hakerowi który pracował w Pentagonie, obaj okazali sobie nawzajem podziw ich umiejętnościom.

 5. hahaha on Jailbreakowal ps3 i iphone’a sony pozwało go o to że udostępniał narzędzia do jailbreakowania urządzeń … a facebook zatrudnia go żeby robił jakieś aplikacje na ipad’a / iphone’a itp…

 6. Idiotyzm. Nie facebook za niego zapłacił. Sony nie chciało mieć po prostu więcej utarczek z Anonymous, którzy na wytoczenie GeoHotowi procesu sądowego zareagowali zwyczajnie blokując PSN i zmuszając firmę do kilkudziesiąt-kilkuset milionów strat.

 7. Macie, ciołki ; Haker (ang. hacker) – osoba o bardzo dużych, praktycznych umiejętnościach informatycznych (lub elektronicznych) która identyfikuje się ze społecznością hakerską. Hakerzy odznaczają się bardzo dobrą orientacją w Internecie, znajomością wielu języków programowania, a także świetną znajomością systemów operacyjnych, w tym zwłaszcza z rodziny Unix (GNU/Linux, BSD itp.). Społeczność hakerów tworzy grupy programistów, którzy dzielą się kodem źródłowym, wymieniają osiągnięcia i uczą się wzajemnie “sztuczek” lub lepszych sposobów programowania. “Hakowanie” w tym znaczeniu nie ma dla nich żadnego niszczycielskiego wydźwięku, co więcej, oznacza sprytne i użyteczne rozwiązywanie problemów związanych z komputerami. Tak. Użyłam wikipedi. I mózgu przy okazji. Pozdrawiam.

 8. Niewo nicy dostawali jedzenie i schronienie dziś sami muszą na to zarobić będą płacić za powietrze do oddychania jak kupują wodę do picia w hipermarkecie w butelkach bo ta z kranów rzek itp. nie nadaje się już do picia.

 9. “sukces” w biznesie polegał na oszustwie a w polityce na kłamstwie! stąd kryzys! niew olnicy=kasę gadżety mogą ci ukraść liczy się kim jesteś nie co masz+brak czasu i zdrowia by tym się nacieszyć pieniądze zamiast szczęścia to niewolnictwo brak czasu stres strach ryzyko kradzieży napadu porwania

 10. bez ekologii weg etarianizmu darmowej odnawialnej energii=zagłada będziecie kupować powietrze jak wodę i jak dinozaury wymrzecie

 11. słaby skoro się dał złapać? ludzie jak ja bym miał takie umiejętności i dokonał takich jazd to bym się jeszcze podpisał… zobaczcie ilu hakerów dostało porządne posadki po tym jak zrobili zamieszanie swoimi umiejętnościami

 12. Dokladnie, haker jesli daje sie zlapac to ma w tym jakis interes:) prosty przyklad. Koles ktory pale lat temu unieruchomil calego steama sam sie do nich zglosil i powiedzial jak to naprawic a oni mu dali taka posade ze spi teraz na kasie:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *