Wyobraźcie sobie sytuację, że CAŁY TYDZIEŃ jesteście pozbawieni dostępu do Facebooka. Co byście wtedy czuli? Jak zmieniłoby się Wasze zachowanie? Czy… przeżylibyście ten czas męki?

No to postawcie się w roli studentów z Harrisburg University of Science and Technology. Tamtejszy rektor Eric Darr postanowił przeprowadzić na nich masakryczny eksperyment polegający na pozbawieniu na tydzień swoich studentów dostępu do portali społecznościowych: Facebooka, AIM, Twittera, and Myspace’a.

Okazało się, że przeprowadzenie eksperymentu nastręcza wiele trudności. Po pierwsze dlatego, że Harrisburg University of Science and Technology i jej akademiki to placówki, gdzie jest bezprzewodowy dostęp do Internetu a więc korzystanie ze społecznościówek z telefonów komórkowych jest bajecznie proste. Mówiąc prościej – przy obecnym poziomie techniki od Fejsa nie ma ucieczki.

Poza tym eksperyment wzbudził też kontrowersje innego typu. Podstawowy zarzut – odcięcie od Facebooka i portali społecznościowych to poważne ograniczenie wolności człowieka. I studenta. Podpisujemy się pod tym rękami i nogami.

Na wyniki eksperymentu będziemy musieli trochę poczekać. O ile nie zaingeruje w niego Amnesty International.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Uzależnieni od Facebooka na detoksie! Dadzą radę?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *