Nowe umiejętności, szczególnie poświadczone odpowiednim dokumentem, to zdecydowanie szansa na lepszą pracę. Uzyskaj uprawnienia na podesty ruchome! Pracowników z takimi kwalifikacjami wciąż brakuje, więc to realna szansa na lepsze zatrudnienie.

Podesty ruchome – co to właściwie oznacza?

Podesty ruchome to specjalistyczne urządzenia dźwigowe, które wykorzystuje się w różnych sektorach przemysłu, w tym między innymi w branży budowlanej. Dzięki nim można unieść na znaczną wysokość ładunek, w tym także ludzi, w celu wykonania określonych zadań. Zwyżki są więc wykorzystywane wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność pracy na wysokościach. Do obsługi tych urządzeń niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień, które uzyskuje się po odbyciu kursu oraz zadaniu egzaminu przy Urzędzie Nadzoru Technicznego.

Kurs UDT podesty ruchome

Obejmuje on szkolenie w trzech zakresach:

  • dla wózków jezdniowych podnośnikowych bez wysięgnika i osoby obsługującej podnoszonej wraz z ładunkiem,
  • dla wózków jezdniowych podnośnikowych z wysięgnikiem oraz osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem,
  • dla podestów ruchomych przejezdnych.

Jak wygląda kurs na podesty ruchome?

Każde tego rodzaju szkolenie składa się z dwóch części – teoretycznej oraz praktycznej. Każdy kursant otrzymuje również niezbędne materiały szkoleniowe. Część teoretyczna obejmuje najważniejsze informacje z zakresu podestów ruchowych, ich obsługi oraz zasad BHP. Część praktyczna obejmuje naukę obsługi tego rodzaju urządzeń. Taką formę przyjmuje również egzamin przy Urzędzie Nadzoru Technicznego, gdzie trzeba wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną jak i praktyczną.

Szkolenie może mieć formę otwartą oraz zamkniętą. W pierwszym przypadku realizowane jest w wyznaczonym przez organizatora mieście, a w drugim na zlecenie klienta w prywatnym zakładzie pracy. Jedna i druga forma przygotowuje do egzaminu teoretycznego oraz praktycznego.

Kto może przystąpić do tego rodzaju szkolenia?

Do szkolenia może przystąpić każdy, kto chce podnieść swoje kwalifikacje, przygotować się do egzaminu i nie posiada żadnych przeciwwskazań do obsługi tego rodzaju urządzeń. Niezbędne jest również co najmniej podstawowe wykształcenie oraz ukończone 18 lat. Mogą więc to być osoby, które posiadają już doświadczenie w korzystaniu z tego rodzaju urządzeń, a także takie, które jeszcze nie miały takich możliwości. Uprawnienia na podesty ruchomehttps://szkolenia-emka.pl/szkolenia/kurs-wozki-widlowe-i-podesty-ruchome/ wydawane są na określony czas, więc niezbędne jest również ich systematyczne powtarzanie, czyli zgłoszenie się na egzamin przy UDT.

Dowiedz się również jak wygląda kurs na wózki widłowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *