Gratka dla kinomaniaków. Premiera DVD i Blu-ray filmu “Porwanie” zbiegła się z udostępnieniem kinowego hitu na portalu Marka Zuckerberga. Szkopuł w tym, że polscy użytkownicy Facebooka nie mogą wypożyczyć filmu na portalu. Nie i koniec.

Dlaczego wytwórnia Lions Gate Entertainment zignorowała Polaków? Nie potrafimy odpowiedzieć na pytanie. Być może filmowcy uznali, że nad Wisłą i tak nikt nie oglądałby “Porwania” na Fejsie.

Za oceanem film można wypożyczyć za 3,99 dol. https://www.facebook.com/abduct… . “Sorry this content is not available in your region” – taką informację otrzymują polscy internauci, którzy usiłują zobaczyć film na stronie fanowskiej “Porwania”.

To nie pierwszy raz kiedy filmowi giganci pokazują, gdzie mają polskich użytkowników Facebooka. Przypomnijmy, że w październiku ub. roku Universal Pictures zaoferowała możliwość wypożyczenia na portalu filmu “Johnny English”. Usługa była dostępna dla userów z Wielkiej Brytanii, USA i Australii. Podobnie postąpiła amerykańska wytwórnia filmowa Warner Brothers, która w marcu ub. roku udostępniła na specjalnej stronie fanowskiej film “Mroczny rycerz” (oryg. “The Dark Knight”). Udostępniła, ale nie Polakom.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *