Mniej liczni, za to bardziej żarliwi – tak można najkrócej scharakteryzować fanów Dody w konfrontacji z fanami Kuby Wojewódzkiego na Facebooku – donosi CheeseCat.

Popularny dziennikarz i showman jest fenomenem w największym serwisie społecznościowym. Jego fan page https://www.facebook.com/pages/… liczący ponad 800 tys. użytkowników jest trzecim co do wielkości wśród polskich stron. Wyprzedzają go tylko Demotywatory (1,2 mln fanów) i Kwejk (851,9 tys.).

Wojewódzki nie rozpieszcza swoich sympatyków licznymi postami i komentarzami. Zyskał jednak od początku roku więcej fanów, niż Doda ma ich w ogóle na Facebooku.

I tak do 5 marca Kuba (lub administrator strony) napisał tylko 24 posty i… ani razu nie odniósł się do 2136 wpisów swoich fanów czy 7827 komentarzy. Pomimo tego zyskał prawie 75 tys. nowych użytkowników! To zdecydowanie więcej, niż wszyscy fani (51 tys.) Dody. Są oni jednak bardziej aktywni na Facebooku https://www.facebook.com/offici… .

Analizując te strony analitycy CheeseCat sprawdzili także, które z nich najbardziej angażują fanów w dyskusję. W tym celu opracowali nową wersję współczynnika Social Interaction Index (SII2). Nie bierze on pod uwagę aktywności moderatorów. Kładzie za to nacisk na wszystkie wymiary aktywności użytkowników fan page’a: liczbę ich postów, komentarzy i “Lubię to”, w odniesieniu do liczby wszystkich osób lubiących dany fan page. Wskaźnik SII2 jest przystosowany do porównywania fanstron różnej wielkości. Okazuje się, że o wiele trudniej zaangażować fanów na dużej stronie fanowskiej.

Na fan page’u Dody NapoleonCat.com odnotował w tym roku 10956 aktywności użytkowników (komentarze i posty). Wskaźnik SII2 wynosił 42,14.

Tymczasem na stronie Kuby Wojewódzkiego tych aktywności było 9963, a SII2 wynosił 5,74. Różnicę widać także w ilości aktywnych fanów, o ile na liczącej ponad 800 tys. użytkowników stronie Wojewódzkiego od początku roku było ich 14,1 tys., to na znacznie mniejszej stronie Dody – prawie 24 tys.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

12 Replies to “Wojewódzki olewa fanów. Doda – elektryzuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *