Siedmioro uczniów z gimnazjum w Janesville (USA) ma wielkie kłopoty. Powód? “Zażartowali” na Facebooku ze swojego nauczyciela.

Młodzi ludzie puścili na portalu Marka Zuckerberga plotkę o tym, że autobus szkolny miał wypadek wskutek którego zginął ich belfer. Dyrekcja szkoły wściekła się na dowcipnisiów.

Co prawda uczniowie mogą sobie we własnych domach pisać na Facebooku wszystko, co im się żywnie podoba, lecz kiedy ich posty mają wpływ na życie szkoły muszą liczyć się z tym, że będą ukarani – mówi Associated Press Steve Sperry, kurator oświaty w Janesville.

Za głupi żart młodym ludziom grozi zawieszenie w prawach ucznia lub dyscyplinarne wyrzucenie ze szkoły.

Podobno dowcipnisie wyrazili już skruchę i przeprosili za swój wybryk. Po raz kolejny należy w tym miejscu postawić pytanie, czy aby Facebook nie powinien być dozwolony od 18. roku życia…

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

26 Replies to “Wylecą za szkoły za żart na Facebooku?

  1. A dlaczego ma się coś zamykać lub dawać ograniczenia z powodu ludzkiej głupoty ?? Tak będzie z każdym wynalazkiem i jest od setek lat, skoro człowiek jest za głupi albo znajduje inne zastosowanie do wynalazku niż powinno być to problem nasz a nie autora technologii czy wynalazku , a że ludzie są coraz głupsi to nawet lepiej, może wtedy człowieczeństwo doceni starsze pokolenia które używają mózgu do większej ilości czynności poza wysraniem się do ubikacji a nie w majtki, spaniem i “siedzeniem” przed komputerem.

  2. pfff… chyba koniec Ciebie 🙂 bo poza siedzeniem na portalu “społecznościowym” jest mnóstwo innych ciekawych rzeczy do zrobienia w życiu 😉

  3. Człowiek, który głupi się urodził to głupi i umrze. FACEBOOK nie ma nic wspónego z inteligencją, korzysta ten kto ma ochotę, nikt nikogo do niczego nie zmusza- każdy ma swój rozum. Wszystko jest dla “ludzi”.

  4. Facebook jest dla tych, co lubią marnować swój czas. Facebook jest dla tych, którzy lubią czatować. Facebook jest dla tych, którzy znają ludzi z Peru, a nie znają nazwiska sąsiada, mieszkającego po drugiej stronie ulicy.

  5. Facebook uzależnia wiem to bo moja siostra gdy tylko to zobaczyła dostała świra i teraz dnia bez facebooka nie wytrzyma to straszne co się przez takie coś dzieje ja ani nie próbuje na ta stronę włazić bo się boje ;//// mimo ze mam 17lat

  6. kiedyś jak nie miałeś “naszki”, to nie istniałeś, dziś ponoć jak nie masz “fejsa” to nie istniejesz. Ja nie miałam ani nk, ani nie mam fejsa, i mam się dobrze.

  7. “czy aby Facebook nie powinien być dozwolony od 18. roku życia” – NIE. Wystarczy, gdy będzie ustawowa ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SŁOWA i tylko konsekwentnie bolesne kary egzekwować.

  8. A co jest zlego ze znaniem ludzi z Peru? Co prawda nie mam znajomych na innych kontynentach, ale mam znajomych w innych krajach – i fb, to dobry sposob, by utrzymywac z nimi kontakt. Szybki i zwinny, nie trzeba sie motywowac, zeby pisac glupie i nieciekawe maile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.