W ostatnim czasie, ze względu na pandemię, mycie rąk stało się bardzo powszechne wśród społeczeństwa. Dlatego właśnie niezwykle ważne jest, aby w miejscach, w których nie ma dostępu do klasycznej łazienki, można było skorzystać z umywalki w wersji mobilnej. W tym celu wykorzystać można umywalki przenośne. Sprawdź, z czego się składają i gdzie najczęściej można je spotkać.

Budowa przenośnej umywalki

Na rynku znaleźć można wielu producentów, w których ofercie znajdziemy przenośne umywalki. Jedną z takich firm jest WC SERWIS, których umywalki przenośne zostały wyposażone w:

 • dozownik na mydło w płynie,
 • podajnik ręczników jednorazowych,
 • pojemnik na wodę czystą i brudną,
 • dwie pompki nożne.

Dodatkowo, można taką mobilną umywalkę wyposażyć w kosz na śmieci.

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest również fakt, że przenośnych umywalek nie trzeba podłączać do kanalizacji. Wyposażone one zostały w zbiorniki czystej oraz brudnej wody. Idealnie sprawdzą się więc praktycznie w każdej lokalizacji.

Gdzie stosuje się umywalki przenośne?

Znajdziemy je przede wszystkim w miejscach, w których właściciele mają obowiązek zapewnienia uczestnikom bądź osobom pracującym odpowiedniego zaplecza sanitarnego. Będą to więc głównie place budowy oraz masowe imprezy plenerowe.

W związku z trwającą pandemią, umywalki przenośne coraz częściej pojawiają się w miejscach takich jak parki czy restauracyjne ogródki. Higiena rąk, ze względu na pandemię, stała się niezwykle popularna – takich przenośnych umywalek powinno więc przybywać w miejscach użyteczności publicznej, gdzie nie ma dostępu do standardowej umywalki w łazience.

Jak myć ręce prawidłowo?

Mycie rąk to jedna z podstawowych zasad higieny. Warto wiedzieć, jak robić to poprawnie, szczególnie w czasach ogólnoświatowej pandemii. Poniżej przedstawiamy więc instrukcję poprawnego mycia rąk.

 1. Namydl mokre ręce.
 2. Pocieraj o siebie wnętrzami dłoni.
 3. Pocieraj wnętrzem jednej dłoni o drugą i na odwrót.
 4. Pocieraj zwiniętymi palcami kciuk jednej i drugiej dłoni.
 5. Zahacz o siebie palce obu dłoni i pocieraj.
 6. Spleć dłonie i pocieraj jedną o drugą.
 7. Pocieraj złączonymi palcami jednej dłoni wnętrze drugiej i na odwrót.
 8. Opłucz dokładnie ręce z mydła pod bieżącą wodą.
 9. Wytrzyj dokładnie ręce papierowym ręcznikiem. Wyrzuć go od razu do kosza.

Pamiętaj także, że ręce należy myć przez minimum 30 sekund.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.