W ostatnim czasie, ze względu na pandemię, mycie rąk stało się bardzo powszechne wśród społeczeństwa. Dlatego właśnie niezwykle ważne jest, aby w miejscach, w których nie ma dostępu do klasycznej łazienki, można było skorzystać z umywalki w wersji mobilnej. W tym celu wykorzystać można umywalki przenośne. Sprawdź, z czego się składają i gdzie najczęściej można je spotkać.

Budowa przenośnej umywalki

Na rynku znaleźć można wielu producentów, w których ofercie znajdziemy przenośne umywalki. Jedną z takich firm jest WC SERWIS, których umywalki przenośne zostały wyposażone w:

 • dozownik na mydło w płynie,
 • podajnik ręczników jednorazowych,
 • pojemnik na wodę czystą i brudną,
 • dwie pompki nożne.

Dodatkowo, można taką mobilną umywalkę wyposażyć w kosz na śmieci.

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest również fakt, że przenośnych umywalek nie trzeba podłączać do kanalizacji. Wyposażone one zostały w zbiorniki czystej oraz brudnej wody. Idealnie sprawdzą się więc praktycznie w każdej lokalizacji.

Gdzie stosuje się umywalki przenośne?

Znajdziemy je przede wszystkim w miejscach, w których właściciele mają obowiązek zapewnienia uczestnikom bądź osobom pracującym odpowiedniego zaplecza sanitarnego. Będą to więc głównie place budowy oraz masowe imprezy plenerowe.

W związku z trwającą pandemią, umywalki przenośne coraz częściej pojawiają się w miejscach takich jak parki czy restauracyjne ogródki. Higiena rąk, ze względu na pandemię, stała się niezwykle popularna – takich przenośnych umywalek powinno więc przybywać w miejscach użyteczności publicznej, gdzie nie ma dostępu do standardowej umywalki w łazience.

Jak myć ręce prawidłowo?

Mycie rąk to jedna z podstawowych zasad higieny. Warto wiedzieć, jak robić to poprawnie, szczególnie w czasach ogólnoświatowej pandemii. Poniżej przedstawiamy więc instrukcję poprawnego mycia rąk.

 1. Namydl mokre ręce.
 2. Pocieraj o siebie wnętrzami dłoni.
 3. Pocieraj wnętrzem jednej dłoni o drugą i na odwrót.
 4. Pocieraj zwiniętymi palcami kciuk jednej i drugiej dłoni.
 5. Zahacz o siebie palce obu dłoni i pocieraj.
 6. Spleć dłonie i pocieraj jedną o drugą.
 7. Pocieraj złączonymi palcami jednej dłoni wnętrze drugiej i na odwrót.
 8. Opłucz dokładnie ręce z mydła pod bieżącą wodą.
 9. Wytrzyj dokładnie ręce papierowym ręcznikiem. Wyrzuć go od razu do kosza.

Pamiętaj także, że ręce należy myć przez minimum 30 sekund.

Dowiedz się jakie wymogi musi spełniać ubikacja na działkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *