Dla wielu osób ekspresy do kawy stały się niemal nieodłączną częścią porannego rytuału. Świeża, aromatyczna kawa potrafi skutecznie pobudzić do działania. Duży wybór ekspresów i ich ogólna dostępność dają możliwość każdemu miłośnikowi tego wspaniałego napoju wybrać sprzęt, który pozwoli go codziennie przyrządzać według własnych upodobań.

  • Ekspres do kawy – dlaczego warto go mieć?
  • Jakie są rodzaje ekspresów do kawy?
  • Ekspres do kawy – jaki producent zasługuje na uznanie?
  • Funkcje, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem ekspresu do kawy
  • Gdzie szukać ekspresu do kawy

Wiele osób nie wyobraża sobie poranku bez smaku świeżo zaparzonej kawy.

Ekspres do kawy – dlaczego warto go mieć?

Ekspresy do kawy są urządzeniami, bez których coraz większa liczba osób nie wyobraża sobie kuchni. Wcześniej, dostępne głównie w kawiarniach, są obecnie dostępne na wyciagnięcie ręki dla każdego. Wiele osób zaczyna dzień właśnie od użycia ekspresu i zaparzenia sobie “małej czarnej”. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, jednak każdy z nich sprowadza się do podstawowej funkcji – przygotowywania naszego ulubionego napoju. Jakościowe ekspresy pozwalają przyrządzić aromatyczną, bogatą w smaku kawę, natomiast zaawansowane modele oferują wiele innych, dodatkowych opcji.

Jakie są rodzaje ekspresów do kawy?

Na rynku mamy dostępne 2 rodzaje ekspresów do kawy – przelewowe lub ciśnieniowe, w których skład wchodzą: ekspresy kapsułkowe, kolbowe i ekspresy automatyczne (różnią się procesem obróbki ziaren). 

Ekspres przelewowy

  • Ekspres ten działa na zasadzie przelewania gorącej wody przez zmielone ziarna, a później przez filtr (najczęściej metalowy lub rzadziej – papierowy). Dzięki niemu fusy nie dostają się do naszego napoju. Ekspres przelewowy z młynkiem (sprawdź na: https://www.skapiec.pl/cat/307/6.1) to jedno z prostszych urządzeń do parzenia kawy.

Ekspresy kolbowy

  • Urządzenie to najczęściej jest wykorzystywane przez specjalistów, a część modeli spienia i dodaje do napoju gorące mleko. Kolejnym plusem jest cena – ekspresy kolbowe (sprawdź na: https://www.skapiec.pl/cat/307/3.9) są jednymi z najtańszych.

Ekspres ciśnieniowy

  • Polega na przepuszczaniu przez ziarna kawy gorącej wody pod ciśnieniem. 

Ekspres automatyczny

  • Ekspres automatyczny jest wyposażony w zbiornik na wodę (nazywany najczęsciej bojlerem). Ekspres sam ją pobiera, a następnie gotuje, by następnie przepuścić przez ziarna znajdujące się wewnątrz sprzętu.

Ekspres kapsułkowy

  • Jest to prawdopodobnie najszybszy i najprostszy w obsłudze rodzaj ekspresu. Cały proces robienia kawy sprowadza się głównie do włożenia kapsułki z kawą i wciśnięcia właściwego przycisku.

Ekspres do kawy – jaki producent zasługuje na uznanie?

Nie tylko rodzaj ekspresu, ale również jego producent jest istotnym czynnikiem, który klienci biorą pod uwagę w trakcie zakupu urządzenia, jednak bez względu na preferencje w tym zakresie, dobrze jest zapoznać się z ofertą czołowych producentów ekspresów do kawy.

Ekspres do kawy Delonghi (sprawdź na: https://www.skapiec.pl/cat/307/1.8) charakteryzuje się nowoczesną, niską formą i nie zajmuje zbyt wiele miejsca, dzięki czemu doskonale sprawdzi się nawet w malutkich kuchniach, gdzie ilość miejsca jest dość ograniczona. Ekspresy do kawy tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania.

Ekspresy do kawy firmy Philips (sprawdź na: https://www.skapiec.pl/cat/307/1.18) wyróżniają się eleganckim wzornictwem. Wśród urządzeń tej marki możemy znaleźć ekspresy nieco wyższe i bardziej pojemne niż inne standardowe modele. Omawiane ekspresy powinny przypaść do gustu miłośnikom stylowych i jednocześnie funkcjonalnych rozwiązań.

Kolejnym rodzajem są ekspresy do kawy Krups, które zyskały uznanie klientów dzięki swojej wysokiej jakości i intuicyjnej obsłudze. Firma Krups jest światowym liderem produkcji sprzętów AGD i cieszy się dużą popularnością w wielu państwach.

Dużą popularnością cieszy się także Siemens. Ekspres do kawy tej marki najczęściej wyróżnia się dużą mocą, która sprawia, że możemy przygotować w krótkim czasie nawet 2 kawy jednocześnie.

Funkcje na które warto zwrócić uwagę przed zakupem ekspresu do kawy

Przed dokonaniem zakupu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na parametry techniczne urządzenia. Czy sprzęt ma system spieniania mleka? Czy jest w nim regulacja mocy kawy? Czy ekspres posiada wbudowany młynek? Czy będziemy w stanie przyrządzić dzięki niemu espresso macchiato lub latte macchiato? Jakie ma ciśnienie? Ile prądu zużywa? Czy posiada automatyczny program czyszczenia? Czy jest w nim regulacja ilości zaparzanej kawy? Pytań jest wiele, dlatego kluczowe jest wybranie modelu, który zaspokoi wszystkie potrzeby podczas użytkowania i dostarczy ulubiony smak kawy.

Przydatną funkcją może też okazać się podgrzewanie filiżanek. Wówczas kawa w ocieplonym naczyniu przez dłuższy czas zachowa właściwą temperaturę. Inną, ważną kwestią jest również moc urządzenia, ponieważ to od niej zależy czas pracy ekspresu.

Warto też zwracać uwagę na to, ile rodzajów napoju jest w stanie przygotować dany ekspres. Sprzęty automatyczne cechują się największą różnorodnością przygotowywanych napojów.

Gdzie szukać ekspresu do kawy

Jeśli szukasz szerokiej oferty ekspresów do kawy różnych producentów, wówczas dobrym wyborem będzie przejrzenie serwisu www.skapiec.pl. Na platformie użytkownicy mogą znaleźć oferty ekspresów do kawy z wielu sklepów internetowych, co pozwoli szybko porównać ceny i dokonać najkorzystniejszego zakupu.

Serwis skapiec.pl to kompleksowy i rzetelny przegląd ofert e‑sklepów, który obejmuje ponad 11 milionów produktów, zintegrowany z ponad 3,1 tysiącami e‑sklepów, do tego codziennie aktualizowany o miliony informacji. Wszystko to sprawia, że każdy użytkownik bez problemu będzie mógł znaleźć idealny produkt i najlepszą cenę. Na miłośników kawy czeka ogromna ilość produktów, które spełnią ich wszystkie wymagania. Ekspresy ciśnieniowe DeLonghi, ekspresy do kawy Philips, ekspresy do kawy z młynkiem i ekspresy kolbowe – te i wiele innych produktów znajdziesz na https://www.skapiec.pl/cat/307-ekspresy-do-kawy.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *