To naprawdę fajna inicjatywa. “Pokaż całemu światu, co jest w Polsce ciekawe, niezwykłe – po prostu pozytywne!” – zachęcają na portalu Marka Zuckerberga twórcy strony “Pozytywny Atlas Polski”. Co warte podkreślenia najciekawsze wpisy użytkowników zostaną opublikowane w drukowanym albumie, który będzie rozdawany gościom w trakcie mistrzostw Euro 2012.

Do facebookowego pamiętnika można się wpisać dzięki specjalnej aplikacji dostępnej tu: https://www.facebook.com/pozyty… .

Aplikacja jest podzielona na pięć kategorii tematycznych: Osiągnięcia naukowe, (Nie)zwykli Polacy, Kultura, Walory turystyczne i Inne. “Skupiamy się zarówno na niezwykłych osiągnięciach Polaków, jak i na mało znanych zjawiskach i sukcesach, którymi możemy się pochwalić” – informują członkowie Stowarzyszenia Pozytywny Atlas Polski, pomysłodawcy akcji.

I dodają: “Zamieszczaj pozytywne informacje o Polsce i Polakach w Aplikacji Album Pozytywny Atlas Polski, a Twoje wpisy będą miały szansę na publikację w drukowanej wersji Albumu, rozdawanej na Euro 2012. Najciekawsze wpisy nagrodzimy również maskotkami – bocianami firmy Atlas”.

Użytkownicy Facebooka już spłodzili kilkadziesiąt pozytywnych wpisów o Polsce. Chwalą się m.in. pierogami, polskimi kobietami, polskim chlebem, Mazurami, Bieszczadami czy Krystyną Jandą. Rozstrzał tematyczny jest naprawdę duży.

Pozytywna aplikacja będzie aktywna do 30 grudnia br. Podoba Wam się pomysł na akcję?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *