To naprawdę fajna inicjatywa. „Pokaż całemu światu, co jest w Polsce ciekawe, niezwykłe – po prostu pozytywne!” – zachęcają na portalu Marka Zuckerberga twórcy strony „Pozytywny Atlas Polski”. Co warte podkreślenia najciekawsze wpisy użytkowników zostaną opublikowane w drukowanym albumie, który będzie rozdawany gościom w trakcie mistrzostw Euro 2012.

Do facebookowego pamiętnika można się wpisać dzięki specjalnej aplikacji dostępnej tu: https://www.facebook.com/pozyty… .

Aplikacja jest podzielona na pięć kategorii tematycznych: Osiągnięcia naukowe, (Nie)zwykli Polacy, Kultura, Walory turystyczne i Inne. „Skupiamy się zarówno na niezwykłych osiągnięciach Polaków, jak i na mało znanych zjawiskach i sukcesach, którymi możemy się pochwalić” – informują członkowie Stowarzyszenia Pozytywny Atlas Polski, pomysłodawcy akcji.

I dodają: „Zamieszczaj pozytywne informacje o Polsce i Polakach w Aplikacji Album Pozytywny Atlas Polski, a Twoje wpisy będą miały szansę na publikację w drukowanej wersji Albumu, rozdawanej na Euro 2012. Najciekawsze wpisy nagrodzimy również maskotkami – bocianami firmy Atlas”.

Użytkownicy Facebooka już spłodzili kilkadziesiąt pozytywnych wpisów o Polsce. Chwalą się m.in. pierogami, polskimi kobietami, polskim chlebem, Mazurami, Bieszczadami czy Krystyną Jandą. Rozstrzał tematyczny jest naprawdę duży.

Pozytywna aplikacja będzie aktywna do 30 grudnia br. Podoba Wam się pomysł na akcję?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

30 Replies to “Za co lubisz Polskę?

 1. Bo nie mam pracy, a musze wykarmić rodzinę.. Polska to piękny kraj położony miedzy niebem a piekłem, z tym że bliżej do piekła chyba 😀 Ech, piękna ta nasza Polska… Tylko sznur i na gałąź … ;/ Normalnie No comments o sytuacji w Polsce…

 2. Bo w rzadzie siedza same mega mozgi dbajace przede wszystkim o dobro spoleczenstwa a nie o swoje wlasne…

 3. mamy super prezydenta i super premiera.. wszyscy oni chcą dla nas dobrze.. tak przynajmniej mi kazali napisać.. bo innaczej wyrzucą mnie z pracy gdzie płacą 5pln na godzine..

 4. za to, ze utrudnia zycie normalnemu pracujacemu polakowi a ulatwia kretaczom , leniom i nierobom. I tak latwo miec dzieci i splacic kredyt. normalnie cud nie kraj.

 5. Ja tam Polski nie znam. Znam tylko moją wioskę, z której pochodzę. Cisek to moja ojczyzna! Lubię Cisek i polecam Cisek! Agrrh!

 6. Wybitni polacy mieszkają w Londynie tak kochają polskę . Za to nasi politycy prześcigają się w pomysłach jak umilić nam życie kretyńskimi ustawami ten atlas to jakiś niewypał

 7. lubię… bo Polska to DZIKI KRAJ!!! no bo tak powiedział nasz minister sportu Mirosław DRZEWIECKI z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ wypoczywając na Florydzie… a wszystko co oni powiedzą to święta prawda i trzeba w pełni przyjąć do świadomości bez używania własnego mózgu… to JA ICH WYBORCA!

 8. a ja lubię Polskę za to, że jest częścią mnie, miejscem moich sukcesów, miejscem gdzie czuję się bezpiecznie, mam swój dom, najbliższe mi osoby. Dlaczego nie kochać tego co jest mi najbliższe?

 9. za zachodnioeuropejskie ceny i rumuńskie płace, za arogancję władzy i nepotyzm, za multimiliarderów, zus i pkp.

 10. lubie Polske za to, ze mkzna sie tu posmiac: ludzie narzekaja sami nic nie robiac.. no bo co ma zrobic rzad: budowac nowe zaklady pracy/ przeciez czas panstwowych zakl. sie skonczyl..wezcie sprawy w swoje rece.. ale i ja sie przestaje smiac..nadspodziewanie czesto..jak widze te wszechobecna kradziez..

 11. Lubię Polske, bo jest tanie paliwo. Lubię Polskę, bo mamy konkretnych polityków (zawsze coś zaradzą). Lubię Polskę, bo lubię płacić za przejazd na Polskiej autostradzie. Lubię Polskę, bo prawo jest bardziej korzystne dla bandytów niż dla zwykłego obywatela. Lubię Polskę za ludzi, bo są kulturalni i zawsze pomogą w potrzebie. Lubię Polskę jeszcze za wiele innych bardzo potrzebnych rzeczy.

 12. Żeby choć politycy przeglądając komentarze wzięli je sobie do serca . Bo że czytają to pewne . Choćby nasza polska chodząca mumia-Pawlak . Tak przy okazji Pawlaka- jak on się utrzymał w polityce ? Nie pojmuję

 13. Wszyscy chcą pracować do śmierci, by ZUS nie musiał ludziom wypłacac emerytur, jesteśmy społeczeństwem, które lubi pracować charytatywnie lub prawie za darmo (1386 zł brutto), niech nasi kochani pracodawcy się bogacą, bo przecież oni rodziny muszą utrzymac, Lubimy dawać politykom nasze podatki na ich prywatne cele, niech sobie żyją dobrze,

 14. jestem Polakiem ale mi wstyd za Polskę … zeszła na psy… a rzad powinien wisieć… bo zdradził Polskę a zdrajców narodu trzeba conajmniej wypędzić… a nasze polskie prawo jest smieszne , np. mamy wolność słowa i prawo do własnej wypowiedzi a jednocześnie jeśli twoja wypowiedz kogoś zaboli często słusznie ale ma więcej kaski to poda cię do sądu i conajmniej zaząda odszk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.