Im więcej użytkowników, tym więcej skrajnych emocji. Społecznościowa obsesja nie wszystkim się udziela, Facebook ma coraz więcej przeciwników, a nienawiść do imperium Marka Zuckerberga rośnie wprost proporcjonalnie do liczby jego wyznawców.

Przejawów nienawiści nie trzeba daleko szukać – wystarczy wyszperać w sieci artykuł o Facebooku i poczytać komentarze. Wśród nich zawsze znajdą się te niepochlebne – ich autorzy deklarują, że nigdy nie zostaną członkami wirtualnego państwa.

“Gaybook śmierdzi… kolejna strona zbierającą dane o ludziach… a potem dziwne, że dostajecie tyle spamu na maila i skrzynkę pocztową”, “Facebook dla lamerów“, “Fejs się kończy, coraz więcej ludzi ma dość szpiegowania przez FB. Rozpoznawanie twarzy, nachalne wyłudzanie numeru telefonu – pod pozorem zabezpieczenia konta, dane gromadzone przez najbardziej ciekawskie agencje. Szpiegowanie na stronach www na większości stron są śledzące skrypty Fejsa” – to tylko niektóre z komentarzy zamieszczonych na łamach Fejsika.

Za co internauci nienawidzą Facebooka? Drażni ich przede wszystkim marna polityka prywatności – Facebook jest dziurawy jak szwajcarski ser i wszystko, co choć raz zostało na jego łamach opublikowane, można wyssać. Zresztą wszystkie serwisy społecznościowe mają dziury, przez które można wykraść prywatne dane użytkowników. Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień.

Oliwy do ognia dolewają także naukowcy. Co kilka tygodni wypluwają w internecie wyniki swoich badań nad Facebookiem. Warto podkreślić, że rewelacje uczonych często są ze sobą sprzeczne – jedni dowodzą, że użytkownicy Facebooka są płytcy: http://www.fejsik.pl/Ludzie-z-F… , że serwis może powodować depresję: http://www.fejsik.pl/Facebook-p… , że Facebook pierze nasze mózgi: http://www.fejsik.pl/Jak-Facebo… , inni z kolei podnoszą, że popularny Fejs może poprawiać samopoczucie: http://www.fejsik.pl/A-jednak-F… . Od natłoku informacji rzeczywiście można Facebooka znienawidzić.

Negatywne emocje wzbudzają też media, które na każdym kroku reklamują Facebooka. Trudno znaleźć w radiu lub telewizji audycję, która nie miałaby swojej strony fanowskiej. Wszyscy biją się o “lajki” na Facebooku, organizują konkursy na Facebooku, komunikują się z odbiorcami na Facebooku, publikują na portalu ekskluzywne fotografie i filmy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób jest zmęczonych tym społecznościowym hałasem. A że nonkonformizm jest dzisiaj modny, internauci otwarcie mówią o swojej nienawiści do imperium Marka Zuckerberga.

Facebook nieustannie się zmienia i coraz częściej zaskakuje użytkowników przymusowymi zmianami. Niechęć wzbudziła wprowadzona w pierwszym tygodniu czerwca br. funkcja automatycznego rozpoznawania twarzy: każde zdjęcie publikowane na Facebooku jest analizowane przez sprytny system, który szuka na fotografiach znajomych facjat. Wystarczy, że złośliwy znajomy umieści kompromitujący obrazek, na którym zostaliście uwiecznieni, a Facebook zaproponuje innym, by oznaczyli Was na kadrze http://www.fejsik.pl/Automatycz… . To może się skończyć kompromitacją. Domyślne “udogodnienie” rozsierdziło nie tylko użytkowników, lecz także unijnych urzędników http://www.fejsik.pl/Automatycz… .

Spodziewamy się, że antyfacebookowe akcje będą kontynuowane i coraz większa liczba niezadowolonych będzie dawała wyraz swojej nienawiści. Jeśli za skrajną krytyką idą konkretne argumenty – warto je analizować. Nienawidzący bez powodu zazwyczaj krytykują z zazdrości. Szkoda tylko, że władze Facebooka mają w głębokim poważaniu gorzkie słowa i rzadko idą na rękę przeciwnikom. Ale takie prawo giganta. Konkurencji praktycznie żadnej, więc Zuckerberg i spółka nie muszą iść na żaden kompromis.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

27 Replies to “Za co ludzie nienawidzą Facebooka?

 1. Niewolnicy dostawali jedzenie i schronienie dziś sami muszą na to zarobić będą płacić za powietrze do oddychania jak kupują wodę do picia w hipermarkecie w butelkach bo ta z kranów rzek itp. nie nadaje się już do picia.

 2. bez ekologii wegetarianizmu darmowej odnawialnej energii=zagłada będziecie kupować powietrze jak wodę i jak dinozaury wymrzecie

 3. “sukces” w biznesie polegał na oszustwie a w polityce na kłamstwie! stąd kryzys! niew olnicy=kasę gadżety mogą ci ukraść liczy się kim jesteś nie co masz+brak czasu i zdrowia by tym się nacieszyć pieniądze zamiast szczęścia to niewolnictwo brak czasu stres strach ryzyko kradzieży napadu porwania

 4. czy w internecie tylko oglądasz obrazki czy też czytasz? Chuck Norris przeczytał już cały internet i to 2 razy a ty?

 5. Internet winien być nie jak ściana w toalecie pomazana anonimowymi wulgaryzmami kłamstwami, pomówieniami, wyzwiskami plotkami itp. a rzetelnym źródłem informacji

 6. ja nienawidze FB po 1e zintegrowane dane osobowe ‘dobrowolne’ brak pewnosci i zabezpieczenia tak newralgicznych danych i poufnosci brak duzego poziomu prywatnosci mozna pisac jeszcze o tym sporo ja tam na pewno nie wejde bo swoich danych osobowych nie bede wtykal ….

 7. Henryka Krzywonos-Strychańska jest na FB i jak się jej czyta jakie ma zainteresowania to nie dziw bierze że to psychicznie chora kobieta chora na popularność i swojego idola Lecha Wałęsę.Dużo jest takich ludzi jak ona.Jak ktoś chce mieć taką osobę jako znajomą to sam jest debilem.

 8. facebook zaczyna przypominac wioche z naszej klasy – loguje sie tam coraz wiecej tzw ”burakow” – druga sprawa na cholere ludzie wstawiaja po 50 zdjec swojej geby!

 9. Zdjęcia to małe piwo ale to co piszą jakimi są to przyprawia ludzi w obłęd.Niedługo będzie można przeczytać że,dokonują cuda jak Jezus.

 10. czyżby cenzura powróciła? Jak ona głęboko w nas tkwi. Dlaczego tak wielu krytykuje tak wielu. Przecież to prywatna sprawa każdego z nas czy wejdzie na fb czy nie. Jakie oburzenie, brak prywatności. A czy my nie straciliśmy jej już dawno temu? Wszechobecne kamery itd., itd. Introwertyk powie nie, ekstrawertyk ok.

 11. Facebook, Nasza Klasa, siec Play … to bandyci, zlodzieje, mafia. Jestem przekonany, ze na pewno tez i nie jeden bank zamieszany jest w AFERE na wielka skale!!!!!

 12. może moja opinia wywoła skrajne emocje u niektórych, ale nie wydaje mi się żeby imiona i nazwiska poszczególnych osób były na tyle ważne żeby kogoś ‘szpiegować’. rozumiem, ze są ludzie którzy wpisywaliby tam nawet co zjedli na śniadanie, ale czy przypadku imiona i nazwiska można mówić o jakimkolwiek szpiegowaniu? prywatność na tej stronie to tez indywidualna sprawa. jeżeli nie chcesz żeby ktoś wszystko widział to blokujesz to w opcjach i reszta może tylko rozmyślać co masz na swoim profilu. trochę rozsądku i dystansu 😉

 13. Facebook !? To jest witryna ; szpiegoska, porózniająca ludzi ze sobą na róznych portalala, nachalna wciskajaca się wszędzie i zawsze. A najgorsze jest to że ludzie serwuja im swoje fotki , a oni to już sobie potrafią wykorzystać…. Bye ! Bye !

 14. FB i NK oraz inne portale społecznościowe są portalami szpiegowskimi,gdyby SS i NKWD miała taki instrument to by miała wszystkich ludzi na widelcu,na pewno jest też tym razem że szpiegowskie agentury przeglądają ten portal i zapisują na dyskach swoich komputerów.

 15. A moim zdaniem aż tak źle nie jest – wystarczy korzystać i podawać dane z głową. Nie znoszę ludzi, którzy najpierw podają na fejsie wszystkie możliwe kontakty i dane o sobie, a potem narzekają, że ktoś ich szpieguje. Druga sprawa – jeśli ktoś umie ustawić sobie różne parametry to nie będzie dostawał spamu, nie będzie miał przepełnionej tablicy, nie będzie oznaczany na zdjęciach itd. Facebook to wcale nie jest samo zło, tylko trzeba umiejętnie z niego korzystać – wtedy staje się wygodnym sposobem na komunikację ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.