Wokół Facebooka zgromadził się nowy proletariat. Facebook Users Union (FUU) to nowa społecznościowa inicjatywa której prowodyr chce, aby użytkownicy FB dostawali pensję za samo korzystanie z portalu.

I to wcale nie jest żart. Inicjator rewolucji, Richard Buchanan, podkreśla, że korzystanie z Facebooka wcale nie jest darmowe. Abonament opłacamy podając swoje osobiste dane. W świecie social media użytkownik staje się zarówno odbiorcą treści, jak i ich twórcą. A przecież bez treści i bez użytkowników serwisy typu Facebook nie mają racji bytu. Dlatego też (kontynuuje Buchanan), użytkownicy serwisu powinni móc rościć sobie prawa do części zysków. Szacuje się, że w ubiegłym roku Facebook zarobił ok. 800 milionów dolarów – pisze za portalem facebookusersunion.ning.com http://facebookusersunion.ning.… GAZETA.

Roczna działalność tylko jednego użytkownika to, uwaga, 75 dolarów i 40 centów! Organizacja FUU chce, by co najmniej 10 procent tej sumy Facebook przekazywał na szczytne cele. Siedem i pół dolara pomnożone przez 500 milionów to daje gigantyczną sumę.

Inicjatywę poparło już 123 fejsbukowiczów http://www.facebook.com/pages/F… . Nie jest to może powalająca liczba ale od czegoś trzeba zacząć. FUU powinna podłączyć się pod Akcję Krzyż http://www.facebook.com/#!/even… . Wtedy sukces miałaby zapewniony w kilka dni.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Za korzystanie z Facebooka powinni Wam płacić. Wiemy, ile!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *