Nowe koszulki piłkarskiej reprezentacji Polski nie spodobały się kibicom. Powód? Na trykotach nie ma orzełka, jest za to logo Polskiego Związku Piłki Nożnej. Facebook aż huczy od protestów.

Najpopularniejszy z nich – “Chcemy Orzełka na koszulkach piłkarskiej reprezentacji!” – znajdziecie tu: https://www.facebook.com/event.… .

“Nike uraczyło nas nowymi koszulkami reprezentacji Polski w piłce nożnej. Niestety zamiast tradycyjnego “Orzełka” mamy logo PZPN. Dla każdego sportowca w naszym kraju zaszczytem jest móc występować z Orłem Białym na piersi dlatego też pokażmy, że nie zgadzamy się na koszulki bez niego! Im więcej osób weźmie udział tym silniejszy będzie nasz protest!” – pisze na stronie wydarzenia jego pomysłodawca.

Protestujący dają wyraz swojemu niezadowoleniu na Tablicy eventu. Nie przebierają w słowach:

“W PZPN-ie jednak pracują idioci, żeby taką decyzję ogłaszać przed Świętem Niepodległości. Rozumiem, że chodzi o pieniądze, ale ogłoszenie tego w tym terminie to policzek wymierzony Polakom” – pisze Alan,

“No co wy ludzie się czepiacie, przecież wiadomo, że najlepiej by było, gdyby na koszulkach była flaga euro-kołchozu, młot i sierp, wykopmy rasizm ze stadionów oraz tęczowa flaga, wtedy będzie tak postępowo i europejsko!!” – ironizuje Przemek,

“Niedługo zamiast hymnu będzie blok reklamowy Biedronki, Cisowianki i innych sponsorów PZPN-u” – komentuje Krzysiek,

“Orzeł (na piersi) jest oznaką patriotyzmu!! Nie wystarczy koszulka w kolorze naszej flagi… to za mało” – konstatuje Karolina.

W ramach wydarzenia na Facebooku protestuje już ponad 6 tys. osób. Szkoda, że nikt tu nie wyjaśnia, na czym polega owy strajk.

Jest się o co bić?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

29 Replies to “Żądają orła na koszulkach piłkarskiej reprezentacji Polski

 1. Chcieliście zjedoczonej europy to macie, flaga ueropejska przed narodową a narodowe symbole będą postrzegane za objawy nacjonalizmu i będą za jakiś czas tępione z mocy prawa unijnego he he .No chyba że unia nie wytrzyma próby czasu i wczesniej się rozpadnie o czym się coraz częściej mówi

 2. wstyd !!!!!!!!! szkoda słów co robi pzpn z Piłą nożną i Reprezentacją Polski!!!!!!!!!!!!!!!! oni nie graja dla pzpn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tylko dla Polaków niech na czole sobie przyczepią znaczek pezn !!!!!!!!!!!!!!!!!! a nie na koszulce reprezentacji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Ale kolejna kicha PZPN-u. Czas na kolejne zmiany!? Kolejny cud zamieniono orła na Biedronkę?! Teraz będą orła doszywac igłą i nitką – żenada!!!

 4. Panie Lato, jak można było taką decyzję podejmować samodzielnie? Narobił pan kaszany i straciłem szacunek do pana.

 5. Polska piłka jest własnością PZPN.Tylko PZPN ma prawo podejmować jakiekolwiek decyzje.Lato i ta jego banda za dużo sobie pozwala.

 6. PZPN to państwo w państwie !!! Robią co chcą , kradną ile się da i jeszcze ten orzełek … TOTALNA PORAŻKA POLSIEGO PAŃSTWA !!!

 7. Nie chcę , aby Polska Reprezentacja reklamowała PZPN. Orzełek to symbol siły, patriotyzmu i walki polskiego narodu, który bardziej niż ktokolwiek inny, zna cenę wolności.

 8. No i mamy to czego można było się spodziewać niedługo PZPN umieści na koszulkach swastykę albo sierp i młot GRATULUJE decyzji Panie LATO !!!

 9. te koszulki z tym logiem to dziadostwo jakich mało nadają się tylko do mycia podług, w lumpeksie lepsze można znaleźć

 10. PZPN twierdzi , że musiało się zgodzić na nie umieszczenie orzełka bo tak chciała firma NIKE.Przedstawiciel Nike temu zaprzecza.No ale czego można się spodziewać po PZPNie skoro zawsze mieli opinię kibiców w d…

 11. bez orła to i bez kibiców sprzedam bilet za flaszke whiski pijanemu angolowi tylko czy bedzie wiedzial kto gra ja na pzpn i trenerów kreciny i lata nie idę

 12. No jest cios poniżej pasa, jeśli tacy ludzie pracują w PZPN-ie to nic dziwnego że jest jak jest nie ma słów żeby to skomentować a władze pzpn poniżej krytyki !!!!!

 13. PZPN to państwo w państwie. Razem z FIFA, UEFA i innymi maszynkami do wysysania pieniędzy. Wsadźcie sobie tę piłkę, koszulki i stadiony w 4 litery. 2000 lat i nic się nie zmieniło. Stara Rzymska zasada nadal obowiązuje. “ZAMIAST CHLEBA IGRZYSKA” A głupia gawiedź się cieszy.

 14. A co na to FIFA? Sekretarz generalny PZPN Zdzisław Kręcina nie ukrywając mówi wprost, że zrobili to dla pieniędzy. Przecież FIFA nie zezwala na umieszczanie na koszulkach reprezentacyjnych żadnych znaków komercyjnych (reklam) poza znakiem producenta oraz symbolami narodowymi (flaga, godło). Może drogą do normalności jest protest w FIFA?

 15. Nie wie kto w PZPN wpadł na ten ganialny pomysł. Na miejscu piłkarzy nie wyszedł bym na mecz w ramach prostestu go grają dla kraju a nie dla PZPN. Żaen kraj nie gra z logo krajowego związku piłki nożnej, tylko z logo państwa. Jak PZPN jest taki wspaniałomyślny to jeszcze z tyłu koszulki powinni dołożyć napis “LATO LAND”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.