Ta nauczycielka posunęła się za daleko. Jennifer O’Brien z Paterson (New Jersey, USA) napisała na Facebooku, że jest wychowawczynią przyszłych kryminalistów – donosi amerykański dziennik “New Haven Register”. Za niestosowną wypowiedź kobieta stanęła przed sądem.

Już we wrześniu br. Jennifer O’Brien została zawieszona w wykonywaniu swoich obowiązków. We wtorek sąd federalny w Newark stwierdził, że słowa, które padły na Facebooku, są “niewybaczalne” i uznał, że nauczycielka powinna stracić pracę. Teraz los kobiety spoczywa w rękach federalnego komisarza ds. edukacji.

Dlaczego pani O’Brien zbeształa swoich uczniów na popularnym portalu społecznościowym? Była sfrustrowana zachowaniem podopiecznych, którzy według niej są niereformowalni. I trudno się nie dziwić tej frustracji, skoro jeden z uczniów uderzył ją a reszta notorycznie przeszkadzała w prowadzeniu lekcji.

Nauczycielka miała pecha, bo o jej wpisie dowiedzieli się rodzice obrażonych dzieci, którzy skierowali sprawę do sądu. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że większość zmieszanych z błotem uczniów to młodzi Afroamerykanie. Złośliwi twierdzą, że O’Brien jest rasistką.

Prawnik Jennifer O’Brien zapowiedział złożenie apelacji od niekorzystnego dla jego klientki wyroku sądu.

Czy nauczycielka miało prawo zbesztać uczniów na Facebooku ze względu na ich karygodne zachowanie?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

3 Replies to “Zbeształa uczniów na Facebooku. Wyleci z pracy?

  1. Jasne, niech cię pobija czarnuchy a ty spróbuj im oddać, bo jesteś rasistą!!! A ja się pytam gdzie była dyrekcja uczelni/szkoły gdy uderzono nauczycielkę, gdzie byli rodzice gdy ich pociechy radośnie rozwalały lekcję pani profesor? No gdzie?I co zero konsekwencji dla tych uczniów! A napisz w chwili bezsilności co czujesz to cię oskarżą o rasizm/antysemityzm/itp PARANOJA, ot takie moje przemyślenia.

  2. Co sie z ludzmi dzieje to masakra! Moze czeba zadac pytanie, jak rodzice wychowuja swoje dzieci? Od odceny zachowania tej kobiety jestem daleko, bo jesli oni naprawde tak masakrycznie sie zachowywali, to moze kobieta po prostu wkurzyla sie maksymalnie i napisala co mysli…wolnosc slowa i robienia wszystkiego co sie chce dla uczniow a dla nauczyniala tylko bezradnosc, a jak juz cos powie to wielkie halo? Tak jak wczesniej sugerowalam, nie wiadomp co sie tam dokladnie dzialo, ale widac,ze cala ta sytuacja pokazuje jak ludzie nie maja szacunku dla siebie nawzajem

  3. Wiadomo, że można się wkurzyć, ale u Amerykanów bardzo się patrzy na to co się mówi o czarnoskórych osobach (odbijają sobie lata niewoli). Wiadomo, człowieka to wkurza jak ktoś go uderzy, a reszta przeszkadza, ale nauczyciel nie powinien tak pisać na swoim profilu, bo może to przeczytać niewłaściwa osoba i ma się kłopot, lepiej było iść na policję i sądu, że chłopak ją uderzył, żeby on poszedł do więzienia, a ona jeszcze powinna wyciągnąć odszkodowanie, a reszta powinna iść do jakichś robót przymusowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.