Ta nauczycielka posunęła się za daleko. Jennifer O’Brien z Paterson (New Jersey, USA) napisała na Facebooku, że jest wychowawczynią przyszłych kryminalistów – donosi amerykański dziennik “New Haven Register”. Za niestosowną wypowiedź kobieta stanęła przed sądem.

Już we wrześniu br. Jennifer O’Brien została zawieszona w wykonywaniu swoich obowiązków. We wtorek sąd federalny w Newark stwierdził, że słowa, które padły na Facebooku, są “niewybaczalne” i uznał, że nauczycielka powinna stracić pracę. Teraz los kobiety spoczywa w rękach federalnego komisarza ds. edukacji.

Dlaczego pani O’Brien zbeształa swoich uczniów na popularnym portalu społecznościowym? Była sfrustrowana zachowaniem podopiecznych, którzy według niej są niereformowalni. I trudno się nie dziwić tej frustracji, skoro jeden z uczniów uderzył ją a reszta notorycznie przeszkadzała w prowadzeniu lekcji.

Nauczycielka miała pecha, bo o jej wpisie dowiedzieli się rodzice obrażonych dzieci, którzy skierowali sprawę do sądu. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że większość zmieszanych z błotem uczniów to młodzi Afroamerykanie. Złośliwi twierdzą, że O’Brien jest rasistką.

Prawnik Jennifer O’Brien zapowiedział złożenie apelacji od niekorzystnego dla jego klientki wyroku sądu.

Czy nauczycielka miało prawo zbesztać uczniów na Facebooku ze względu na ich karygodne zachowanie?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *