Najpopularniejsi polscy blogerzy, którzy miesięczną liczbą czytelników biją na głowę wszystkie branżowe pisma razem wzięte. Przedpremierowy pokaz fragmentów pierwszego polskiego filmu o blogerach – Blogersi oraz debata z udziałem redaktorów naczelnych najbardziej opiniotwórczych polskich gazet. Tak prezentuje się piąta już edycja Social Media Day Polandświęta mediów społecznościowych, które 30 czerwca odbędzie się we Wrocławiu.

Czy blogerzy biorący udział w kampaniach promocyjnych i ekskluzywnych “testach” najnowszych gadżetów są jeszcze niezależni? Czy mogą dalej twierdzić, że pieniądze reklamodawców nie ograniczają ich tak, jak dziennikarzy mediów tradycyjnych? Jak wielką moc mają wpisy na najpopularniejszych blogach? Odpowiedzi na te pytania poznamy już 30 czerwca, kiedy to w dniu światowych obchodów Social Media Day naprzeciw siebie staną czołowi polscy blogerzy oraz redaktorzy naczelni, z Andrzejem Skworzem, szefem magazynu “Press” na czele.

Idea piątej z cyklu konferencji Social Media Day, organizowanej w ramach globalnych obchodów dnia mediów społecznościowych, narodziła się dzięki artykułowi Małgorzaty Wyszyńskiej “Wpisy sponsorowane”, opublikowanemu w majowym wydaniu magazynu “Press”. Autorka stawiała w nim tezę, że blogerzy szczycili się niezależnością, dopóki nie spostrzegli, że na swoim pisaniu mogą zarobić. Tekst wywołał wielkie poruszenie w polskiej blogosferze i całej branży interaktywnej.

Na Social Media Day we Wrocławiu nie zabraknie głównych bohaterów wspomnianego artykułu – Artura Kurasińskiego, Kominka i Macieja Budzicha (Mediafun). Pojawi się także Jacek Gadzinowski. Naprzeciw nich zasiądą: Andrzej Skworz, radaktor naczelny magazynu Press, Piotr Stasiak, szef serwisu Polityka.pl, a także Jerzy Sawka, redaktor naczelny Gazety Wyborczej Wrocław.

30 czerwca fani mediów społecznościowych na całym świecie świętują – z inicjatywy portalu Mashable.com – Social Media Day i rewolucję komunikacyjną, jaka się dzięki nim dokonała. Po raz pierwszy w Polsce świętowaliśmy rok temu. Od tej pory Social Media Day Poland stała się cykliczną imprezą odbywającą się kilka razy w roku. W końcu dzień social media powinien być… codziennie.

DATA: 30 czerwca (czwartek)
MIEJSCE: Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Joliot-Curie 15, Sala Wielka Zachodnia
GODZINA: 17:00

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *