Facebook stuningował dziś nieco nasze tablice. Jeśli stało się coś ważnego, często nasi znajomi wrzucali ten sam link zaśmiecając nam tablicę. Teraz wyświetli się tylko jeden, a pod spodem komentarze reszty naszych znajomych.

– Jak to działa? Przykład – dziś furorę robi nowy trailer StarCrafta II. Wrzuciło go z dziesięciu moich znajomych. Jeszcze parę dni temu oznaczałoby to stream zasypany identycznymi linkami, ale teraz pojawia się tylko jeden, a wypowiedzi znajomych pojawiają się na sympatycznej liście pod spodem. Dzieje się tak nawet, jeżeli link dodały tylko dwie osoby – bardzo dobrze wpływa to na czytelność – pisze Paweł Opydo na swoim blogu.

W pewien sposób upodabnia to Facebooka do Wykop.pl, ponieważ tak jak na Wykopie widząc, że wielu znajomych udostępnia(“wykopuje”) ten sam link, mamy pewność, że musi to być coś interesującego, skoro stadnie się nim dzielą.

Facebook powoli przestaje spełniać rolę tylko i jedynie miejsca dla utrzymywania kontaktu z przyjaciółmi, ale można go coraz częściej traktować jako działająca 24 godziny na dobę gazetę z niusami wybranymi przez kolegium redakcyjne w postaci naszych znajomych. Cool.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “ZMIANY: Wszyscy piszą o tym samym? Nie zaśmieci ci to głównej!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *