Portale społecznościowe odegrały niebagatelną rolę w obalaniu reżimów w Egipcie i Tunezji. I mimo skromności Marka Zuckerberga, który twierdzi, że rewolucyjna rola Facebooka jest przeceniana http://www.fejsik.pl/Rewolucyjn… , ciężko byłoby przeprowadzić rewolucje bez udziału społecznościowych gigantów.

Kanał informacyjny France 24 przygotował ciekawą animowaną reklamówkę, w której rozwścieczone ptaki z Twittera (symbolizujące wolność) powalają dyktatora. Mężczyzna przypomina libijskiego przywódcę Muammara Kadafiego.

Niespełna dwuminutowy klip gloryfikuje rolę portali społecznościowych w szerzeniu demokracji. Ciekawe, jak na spot kanału France 24 zareagują francuskie władze. Przypomnijmy, że w myśl nowo uchwalonej ustawy tamtejsi dziennikarze telewizyjni mają zakaz wymieniania na antenie słów “Facebook” i “Twitter” http://www.fejsik.pl/Facebook-z… .

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

3 Replies to “Zobacz, jak społecznościowe ptaki obalają dyktatora (WIDEO)

  1. :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  2. Haha. Dokładnie teraz cofną się do średniowiecza. Kadafi był tym dzięki któremu Libia się rozwijała więc zachodniemu systemowi nie był na rękę i stąd ta “rewolucja” wywołana przez opłaconych najemników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.