Mamy to. 5 października ruszyła nowa gra przeglądarkowa Stateville. Dzięki nowej produkcji każdy z nas będzie mógł spróbować swoich sił jako polityk. W Stateville wcielamy się w rolę wirtualnego premiera (lub prezydenta). Misja? Stworzenie dobrze prosperującego i przyjaznego obywatelom państwa.

Stateville charakteryzuje wiele przewrotnych odniesień do polskiej sceny politycznej. Choć przed graczem staną poważne zadania, gra nie będzie pozbawiona humoru utrzymanego w klimacie takich gier jak SimCity czy Tropico. Całość uzupełnia miła dla oka, kreskówkowa grafika – chwalą się jej twórcy.

Jak stworzyć mlekiem i miodem płynące państwo? Dokonujemy tego poprzez budowę odpowiedniej infrastruktury i wydawanie decyzji dotyczących najważniejszych aspektów polityki wewnętrznej. Jakie to proste!

Choć gra ma być przede wszystkim zabawą w praktyce pokazuje mechanizmy zarządzania krajem, działania demokracji i jej instytucji państwowych. W trakcie rozgrywki musimy pamiętać o nastrojach obywateli – wirtualne społeczeństwo w Stateville składa się bowiem z ludzi o różnych poglądach i sprzecznych interesach. No i trzeba zaspokoić ich potrzeby.

Twórcy zapewniają, że gra będzie cały czas rozwijana, a jednym z jej atutów ma być stała obecność aktualnych odniesień do bieżącej sytuacji w Polsce i czytelny kontekst skojarzeń. Dotyczy to wydarzeń politycznych (wybory), jak i społecznych (budowa autostrad), gospodarczych (kryzys) czy sportowych (Euro2012). W tej kwestii twórcy liczą szczególnie na zaangażowanie samych graczy:

– Startujemy z wersją Beta. Już za kilka dni wprowadzimy całą paletę postaci i partii, w których gracze zauważą nawiązania do polskiej rzeczywistości. Chcemy, by ważną rolę w rozwoju Stateville odgrywali sami gracze, którzy będą wskazywać nam co nowego, ich zdaniem, powinno mieć swój oddźwięk w grze. Znając polskie realia myślę, że będziemy mieli dużo nowych propozycji – mówi Tomasz Śmieszkoł, project manager gry.

Stateville jest tu: https://apps.facebook.com/state… . Cieszy oko.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

22 Replies to “Zostań prezydentem na Facebooku!

  1. ale jak beta to ma mieć błędy.. co innego jakby to było RC wtedy można oczekiwać, że błędy będą niewielkie lub żadne, natomiast w becie całkiem nowego produktu chodzi o to by testować 😛

  2. błedy czy nie, ale przed wyborami wystartowali. a klimat gry zapowiada się na ciekawy. nie mogę się doczekac rozwoju tej gry. podobno juz za tydzień ma być 20 poziomow….

  3. pełno błędów, prędzej nadejdą chyba dwa słońca zapowiadane przez Maryję Giannie Sullivan niż ta gierka będzie na 6-tkę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.