Tuż po podaniu do publicznej wiadomości informacji o śmierci Steve’a Jobsa na Facebooku zaczęły wyrastać strony fanowskie, na których można oddać hołd współzałożycielowi imperium Apple’a. Wystarczy wpisać w pasku wyszukiwania “Rip Steve Jobs” by przekonać się, że użytkownicy portalu Marka Zuckerberga doceniają wkład zmarłego wizjonera w rozwój branży IT.

Najwięcej fanów – już ponad 67 tysięcy – zgromadził fan page ‘R.I.P. Steve Jobs’, który znajdziecie tu: https://www.facebook.com/pages/… .

Jobs już został okrzyknięty Jimim Hendrixem komputerów i mistrzem innowacji. “Człowiek, który powinien żyć, po prostu odszedł. Ale jego technologia na zawsze pozostanie z nami. Zadbam o to, by następne pokolenia o Tobie pamiętały” – pisze o zmarłym Jobsie Eduard, “Jobs właśnie otworzył nową firmę – Apple Niebo” – komentuje Pavel, “Steve dzięki Tobie moje życie jest o wiele łatwiejsze” – pisze Ivan.

Niektórzy użytkownicy Facebooka żegnają Jobsa publikując na swoich wallach jego wypowiedzi:

“Wasz czas jest ograniczony, nie marnujcie więc go, żyjąc czyimś życiem. Nie dajcie się złapać w dogmat kierowania się w życiu wynikami myślenia innych. Nie pozwólcie, by hałas opinii innych ludzi zagłuszył Wasz wewnętrzny głos. I najważniejsze, miejcie odwagę podążać za własnym sercem i intuicją. One w jakiś sposób wiedzą, kim chcecie tak naprawdę zostać. Wszystko inne jest drugorzędne”

– to jedno z głośnych przesłań Steve’a często zamieszczane dziś na Tablicach Facebooka.

Zobacz także jak wygląda rozwój sztucznej inteligencji AI.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

10 Replies to “Użytkownicy Facebooka wspominają Steve’a Jobsa

  1. Zupełnie nie rozumiem tego amoku,facet robił komputery i komórki i w zasadzie to wszystko,czym tu się nakręcać? A że umarł,niech mu ziemia lekką będzie….

  2. Zgadzam się z przedmówcą,nie robił tego za darmo,gdyby rozdawał te kompy i komóry, to można by po nim płakać bo byłby prawdziwym filantropem.Umarł bo był chory.

  3. No, w sumie tylko robił komputery za grube hajsy. Tylko że gdyby nie on ewolucja tych pieprzonych komputerów zatrzymała by się na windows 98. Bo microsoft bez konkurencji nie miał by takiego napędu do prac. Nie mówiąc już o “wynalazkach” apple i kopnięciu do przodu smarthphonów i ich systemów operacyjnych. Połowa oprogramowania z jakiego korzystasz w kompie czy telefonie jest odpowiedzią na produkt/pomysł apple albo bezpośrednio ich programem.

  4. Wielki człowiek, który stworzył niesamowita technologie z której korzyści już od dość dawna. Jego dzieła, ładne, funkcjonalne, niesamowicie urozmaicaja i ułatwiają mi życie. jego geniusz bedzie trwał wiecznie.

  5. to ze cos zrobil dla ludzi fajnie ale bez przesady historia zna wiekszych i rownie wspanialych ,lecz ci dla przekory tworzyli rzeczy niezbedne by ludzkosc istniala a nikt po ich smierci nie swirowal jak dzis .Pocalujcie go w d…Facet mial zdolnosc ,i rznal na kase glupkow.co dzis maja po 10 gadzetow z ktorymi spia.Komu to k***a potrzebne.Nie dal nawet miliona na cel charytatywny majac ich setki.do tego jak o siebie od poczatku nie dbal i wpadl/brak czasu bo kasa/i wreszcie organizm zastrajkowal to jego problem.Tak jak po smieci niedomytej ostatnio i nacpanej lekkiej panienki dla cpunow EMI W.Ktora poza tym,ze miala glos nie bylaby wzorem nawet dla bialych szczurkow.Umiera tylu wartosciowych ludzi lecz o nich nie pisza bo nie maja 100mld i brudnych pozloconych cyckow na pokaz.I to tyle.a kto umarl to nie zyje i BASTA.pS.TYLE TYLKO, ZE TERAZ UZALEZNIENI OD GADZETOW NIE MOGA RZADAC ZADOSCUCZYNIENIA ZA SPUSTOSZENIA W ICH ZYCIU PRYWATNYM.BO fIRCYK”ZWIAL”A SZKODA i

  6. Yhm.. zazdrościsz ludziom, którzy się w życiu dorobili? W dziedzinie technologii komputerowej czy jakkolwiek to ująć, Steve Jobs był Leonardem da Vinci. Twój światopogląd to twój światopogląd i niech tak zostanie, jednak nie osądzaj innych, bo nie masz takiego prawa, a pozwól też innym szanować i cenić tych, których uważa się za tego godnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *