eInwestor to gra giełdowa. Pod tym pojęciem kryje się aplikacja, w której użytkownicy mogą obracać wirtualnymi środkami finansowymi na zasadach obowiązujących na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na dzień dobry każdy gracz dostaje 100 tysięcy złotych!

Jest to swoisty poligon doświadczalny dla osób myślących poważnie o zarabianiu na zakupie i sprzedaży akcji spółek. Edukacyjny charakter gry pomaga sprawdzić się przed rozpoczęciem inwestycji na prawdziwej giełdzie.

Dla kogo jest ta gra? Inwestować może każdy. W zdecydowanej większości graczami są ludzie młodzi, aż 70% to osoby w wieku 18-24 lata. Jedynym warunkiem jest posiadanie konta na Facebooku. Dzięki integracji z platformą aplikacji tego serwisu można stać się posiadaczem wirtualnych akcji w zaledwie kilkanaście sekund. Potem wystarczy tylko czekać na zyski i je zrealizować.

Gra, oprócz aspektu rywalizacji ma też wymiar edukacyjny. – Zależy nam, by gracze podejmowali świadome, podparte wiedzą decyzje inwestycyjne – tłumaczą twórcy aplikacji.

Proces kupowania i sprzedawania akcji jest dziecinnie prosty. Klikając na nazwę waloru pojawia się tzw. panel transakcyjny. Oprócz bieżącej ceny zawiera on też informacje o ilości wolnych środków jakie możemy przeznaczyć na transakcje. Po wpisaniu liczby akcji system na bieżąco przeliczy ich wartość oraz podliczy, ile gotówki pozostanie nam po zrealizowaniu operacji. Dzięki temu nie trzeba sprawdzać i obliczać tych wartości na własną rękę. Jedyne zadanie to wybrać odpowiednią spółkę, dzięki której zyskamy.

Do dzieła!

Zapraszamy do udziału w konkursie, gdzie do wygrania jest Dying Light The Following!

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *