Mądry i pożyteczny event na Facebooku. Użytkownik Łukasz postanowił, że w trakcie Euro 2012 nie tknie alkoholu. Łukasz nie jest jakimś nadgorliwym katolikiem. To facet, który w inteligentny i nietuzinkowy sposób pomaga potrzebującym.

Wszystko w ramach wydarzenia “Miesiąc z rozumem” https://www.facebook.com/events… . O co chodzi? Oddajemy głos inicjatorowi:

“Słowo się rzekło… Podejmuję wyzwanie i rezygnuję z picia alkoholu na czas rozgrywek Euro 2012. Zadeklarowana miesięczna abstynencja ma być próbą charakteru oraz wsparciem przygotowań do wakacyjnych aktywności sportowych. Będzie to także mój miesiąc z rozumem. Swojej wstrzemięźliwości alkoholowej chcę nadać dodatkowy sens i zebrać 1800 zł na pokrycie minimalnych rocznych kosztów terapii dziecka z autyzmem w trybie ambulatoryjnym” – pisze na stronie wydarzenia Łukasz.

I dodaje: “Chcę aby zebrana kwota była odciążeniem finansowym dla jednej z ubogich rodzin, której dziecko jest pod opieką Fundacji SYNAPSIS. Wasze wparcie będzie dla mnie zobowiązaniem, dzięki któremu mam nadzieję wytrwać w postanowieniu. Jednocześnie deklaruje, że jeżeli nie dotrzymam słowa i wypije alkohol przed zakończeniem Euro 2012, to wpłacę na ww. cel równowartość zebranej kwoty czyli podwoję to, co dzięki Wam uda mi się zebrać. A więc, cytując wpis z z mojej poprzedniej akcji, “jeżeli zakładasz moją porażkę i chcesz zobaczyć jak zaciągam kredyt po to aby dotrzymać słowa, to podbijaj stawkę!”

Jeżeli chcesz wesprzeć moją akcję kliknij na poniższy link a następnie po prawej stronie przycisk “WPŁAĆ PIENIĄDZE”. Potem już z górki! Dziękuję!”

Póki co zaledwie 32 osoby wspierają euro-abstynenta. Mamy nadzieję, że podtrzymacie go na duchu choćby komentarzem na eventowej stronie.

Ważne! Chłopak nie pije już ponad tydzień i nic złego mu się nie stało.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *